Wszystkie sposoby na oszczędzanie wody

0
246
Niektórzy twierdzą, że najtrudniej zaoszczędzić wodę | fot. Tadeusz Koniarz

W Tarnowie rozgorzała dyskusja na temat wody i śmieci. Teraz, kiedy wiadomo już, że system naliczania wysokości opłaty za wywóz odpadów będzie zależny od ilości zużytej wody, wielu się zastanawia, jakie będą płacić rachunki i jakim sposobem można zmniejszyć to zużycie. Niektórzy twierdzą, że najtrudniej zaoszczędzić właśnie wodę, ale niejedna rodzina wpadła już na kilka pomysłów, żeby mniej płacić.
W ostatnich dniach o tej sprawie rozmawialiśmy z mieszkańcami Tarnowa – ze swoimi znajomymi i nie tylko. Niektórzy opowiedzieli nam, jak oni oszczędzają wodę, albo w jaki sposób robią to ludzie, których znają.
– Przez długi czas jakoś specjalnie nie oszczędzałem wody – mówi pan Janusz. – Nawet jak były drobne nieszczelności w kranie, nie spieszyłem się z ich likwidacją. Trochę się przestraszyłem wtedy, gdy trzy lata temu w naszej spółdzielni zaczęli montować cyfrowe wodomierze. Mówili, że one potrafią policzyć każdą kroplę, są bardzo precyzyjne. Nie wiem, czy tak jest, ale teraz nie ma u mnie już cieknących kranów.
– Mam w rodzinie emerytkę, która musi bardzo oszczędzać, ale na wszystkim. Ona na przykład zlewa wodę do specjalnego wiaderka, którą zużyła podczas mycia naczyń. Potem tę wodę wykorzystuje w toalecie – mówi pani Danuta.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI
lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o