Z manifestacji na bójkę

0
351
fot. Tarnowska policja
fot. Tarnowska policja
REKLAMA

Wieczorna próba wszczęcia awantury przez pseudokibiców została powstrzymana przez tarnowskich policjantów. 10 kiboli usłyszało zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Odpowiedzą przed tarnowskim sądem, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem (30.10.2020 roku) w Tarnowie miały miejsce dwie manifestacje. Jedna z nich to przejazd ulicami Tarnowa z Mościc w kierunku Klikowej i z powrotem. Wśród manifestujących znalazło się kilka pojazdów tarnowskich pseudokibiców. W pewnym momencie dwa samochody osobowe wjechały w rejon szkoły podstawowej „osiemnastki”, a z samochodów wysiadło 10 mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat. Podeszli do stojących w rejonie szkoły grupy 4 chłopaków, w wieku 16-18 lat i usiłowali wszcząć awanturę. Nie spodziewali się, że w tym samym czasie są obserwowani przez policjantów „kryminalnych” zabezpieczających manifestację, którzy udali się za nimi w rejon szkoły. Policjanci zatrzymali agresorów i zabezpieczyli przy nich maczety, pojemniki z gazem, kominiarki, siekiery.

REKLAMA

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się, że dołączyli do manifestujących tylko po to, by jeździć po mieście i szukać pseudokibiców przeciwnej drużyny, aby wszcząć awanturę.

Wszyscy dorośli zatrzymani, usłyszeli zarzuty określone w art. 191 kodeksu karnego, czyli zmuszania do określonego zachowania w związku z art. 57a kodeksu karnego tj. czynu o charakterze chuligańskim. Mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec nich dozory policyjne oraz zakazy zbliżania, komunikowania się z pokrzywdzonymi, a także zakaz opuszczania kraju. Pozostali odpowiedzą przed tarnowskim sądem dla nieletnich. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Tarnowska policja

Galeria ze zdjęciami:

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments