Zabrakło chętnych na radnych

0
89
wybory-samorzadowe2014
REKLAMA

Prezentowaliśmy już listy Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Komitetu Wyborczego Tarnowianie, więc dla przypomnienia podamy tylko nazwiska osób otwierających listy w poszczególnych okręgach. PO postawiła na Mariana Wardzałę, Zbigniewa Kajpusa, Bartłomieja Babuśkę i Grzegorza Światłowskiego. SLD na pierwszych pozycjach umieścił Piotra Górnikiewicza, Jakuba Kwaśniego, Małgorzatę Mękal i Jerzego Krawczyka. Listy Tarnowian otwierają Ryszard Ścigała, Tadeusz Mazur, Krzysztof Nowak i Jan Niedojadło.
Swoje listy zarejestrowało także Prawo i Sprawiedliwość, które stworzyło je wspólnie z Solidarną Polską. Na pierwszych miejscach w swoich okręgach znaleźli się radni obecnej kadencji Kazimierz Koprowski i Jacek Łabno, Ryszard Pagacz oraz Kazimierz Żurowski. Z obecnie pracujących w Radzie Miejskiej Tarnowa kandydują jeszcze: Stanisław Klimek, Roman Korczak, Barbara Koprowska Adam Sajdak i Anna Czech. Ta ostatnia znalazła się trzeciej pozycji listy, co jest pewną niespodzianką. Z kolei wysoką, drugą pozycję na liście ma Henryk Łabędź z NSZZ „Solidarność” oraz były radny Antoni Zięba. Na listach pojawili się także bracia Tadeusz i Józef Gancarzowie oraz obecny radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Piotr Sak.
W ostatniej chwili zarejestrował swoje listy komitet Tarnów od Nowa, nie udało się im jednak zebrać pełnej liczby kandydatów – są 43 nazwiska na 50 możliwych. Listy otwierają: przedsiębiorca, muzyk i lider zespołu Anvision – Marek Ostrowski, prezes tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, – Grzegorz Osucha, były poseł Jacek Pilch, fotografik, filmowiec i nauczyciel – Tadeusz Koniarz. Twórcom i pierwszym „twarzom” komitetu przypadły dalsze miejsca na wyborczych listach: Jacek Litwin jest na drugim miejscu, Krzysztof Giemza startuje z piątej pozycji, Jakub Kaszuba ma miejsce siódme, a Jacek Kowalski zamyka listę z nr 12.
Swoje listy zarejestrował także komitet Ziemia Tarnowska, oparty o lokalne struktury Polski Razem Jarosława Gowina, która nie połączyła się w Tarnowie w ramach wspólnych list PiS i Solidarnej Polski. Komitet Oburzonych połączył swoje siły z lokalnymi działaczami Kongresu Nowej Prawicy.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments