Zdalna praca przeszkadza… w romansach

0
312
Praca zdalna laptop
REKLAMA

– Czuję się, jakbym wykonywała wolny zawód. Swoje muszę zrobić, ale sama decyduję kiedy. Jeśli mam coś pilnego do załatwienia, wyskakuję z domu, nikogo nie prosząc o zgodę. Jeśli ktoś ma w sobie dużą samodyscyplinę, poradzi sobie w domu bez problemu. Mam kolegę, który woli jednak pracować w normalnym trybie. Mówi, że lubi codzienny zgiełk w urzędzie, a nie lubi myśleć o robocie po powrocie do domu. On po ośmiu godzinach pracy potrzebuje zresetowania się, a teraz wszystko zlało mu się w całość – opowiada Aneta zatrudniona w jednym z urzędów gminy.

W związku z pandemią w Tarnowie i okolicach, podobnie jak w całym kraju, część pracowników zatrudnionych w urzędach, instytucjach i różnych firmach obecnie pracuje zdalnie. Niemal połowa z ponad 400 osób, które na co dzień pracują w Urzędzie Miasta Tarnowa, wykonuje obowiązki zawodowe w swoich domach.

REKLAMA

Era zdalnej pracy będzie miała wpływ na sposób funkcjonowania firm czy urzędów także po zakończeniu pandemii. Pracodawcy, mając doświadczenia na tym polu, będą wyciągać odpowiednie wnioski. Już zresztą to robią. Jak się okazuje, wiosenny lockdown oraz trwająca w wielu przypadkach praca na odległość mają wpływ również na życie obyczajowe. Przeprowadzone ostatnio badania w Polsce wykazują, że w okresie pandemii zamierają… romanse biurowe. O ile wcześniej do uprawiania seksu w miejscach pracy przyznawało się około 20 proc. ankietowanych, to teraz tylko 1 procent…

O wpływie pracy zdalnej na nasze życie zawodowe i prywatne piszemy w najbliższym, środowym numerze TEMI.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments