Żenujące zachowanie prezydenckiego rzecznika

0
163
REKLAMA

Miejscy radni nie odpuszczają i nadal, mimo wyjaśnień przekazanych przez rzecznika prasowego prezydenta oraz uznania przez Romana Ciepielę sprawy za zamkniętą, domagają się dymisji Ireneusza Kutrzuby. Wskazują też na kolejne przykłady niewłaściwego zachowania rzecznika nie tylko w mediach społecznościowych, co narażać ma na szwank obraz Tarnowa.
Kilka tygodni temu grupa miejskich radnych domagała się dymisji Ireneusza Kutrzuby, rzecznika prasowego prezydenta Tarnowa. Jako powód podawano udostępnienie przez niego na Facebooku postu sprzed kilku lat – fotografii witryny galerii sztuki w Saint Tropez z wystawionym tam różowym fallusem. Radni uznali wpis za skandaliczny. Rzecznik przesłał im kpiące wyjaśnienia i przeprosił, a prezydent sprawę uznał za zamkniętą.
Jednak podczas październikowej sesji niektórzy miejscy radni znów skrytykowali zachowanie Kutrzuby, ponownie domagając się jego dymisji. Padły kolejne argumenty. Mówiono m.in. o dziwacznym stylu odpowiedzi do radnych, o krążącym już w internecie innym poście Kutrzuby sprzed lat (wizerunek Matki Boskiej w konopiach, z podpisem Maria Konopnicka)*. W materiałach dostępnych w internecie mowa także o mających się pojawiać skargach na aroganckie zachowanie rzecznika wobec innych osób.
Bycie rzecznikiem prasowym prezydenta to wielkie wyróżnienie. Tymczasem, zdaniem radnych, zachowanie Ireneusza Kutrzuby obniża rangę urzędu, i tym samym rangę naszego miasta.
– Wyjaśnienie, które dostałam, jest w tonie ironiczno-satyrycznym, co nie jest wystarczające. Tym bardziej, gdy wiemy o drugim obrazku, a ten z kolei obraża moje uczucia religijne. Opowiadam się za konsekwentnym działaniem wobec pana Kutrzuby. Jeśli w wydziale komunikacji społecznej pracuje osiem osób, to zastępstwo za obecnego rzecznika z pewnością się znajdzie – mówiła radna Anna Krakowska.
Podczas sesji nikt nie odniósł się do tych uwag. Radni oczekują na pisemne wyjaśnienia prezydenta Tarnowa.* Niezorientowanym należy się wyjaśnienie, otóż Matka Boska jest otoczona konopiami indyjskimi, zwanymi inaczej marihuaną.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o