Zlikwidowali plantację marihuany

0
110
plantacja-marihuany
REKLAMA

– To była sprawnie przeprowadzona akcja. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej znaleźli w jednym z domów profesjonalną uprawę. Ponad 330 sztuk konopi indyjskich zajmowało trzy pomieszczenia na poddaszu i w garażu – informuje Olga Żabińska, rzeczniczka KMP w Tarnowie.
Fachowy system nawilżania, wentylacji i ogrzewania zapewniał roślinom optymalne warunki wzrostu. Mundurowi zarekwirowali lampy, nawilżacze, nagrzewnice i wentylatory, które posłużą w sprawie jako dowody. Z dojrzałych krzaków konopi można byłoby uzyskać co najmniej dziesięć kilogramów marihuany.
W ręce mundurowych wpadł 58‑letni właściciel domu oraz 24‑latek kupujący od niego narkotyki. Funkcjonariusze dotarli też do ich znajomego, u którego w mieszkaniu znaleziono niewielką ilość rzadko spotykanej na tarnowskim rynku kokainy.
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Nielegalny plantator usłyszał zarzut uprawy konopi, grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Natomiast 24‑latek może spędzić za kratkami do 12 lat za sprzedaż środków odurzających. Obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem i nie mogą opuszczać kraju. Względem 24‑latka zastosowano także poręczenie majątkowe.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments