Złodzieje grasują na cmentarzach

0
329
Złodziej kwiaty
Zdjęcie nadesłane przez Czytelniczkę
REKLAMA

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, jak i trwającą epidemią wiele osób zdecydowało się wcześniej odwiedzić groby swoich bliskich. Nasi Czytelnicy alarmują, że wykorzystując zwiększony ruch na cmentarzach niektóre osoby korzystają z okazji, by dokonywać drobnych kradzieży.

Do tej pory w okresie Wszystkich Świętych na tarnowskich cmentarzach nierzadko znikały elektryczne wkłady do zniczy, czy całe donice z chryzantemami. Nasza Czytelniczka zgłosiła nam, że w miniony weekend na cmentarzu w Krzyżu z grobowca jej bliskich zniknęły kwiaty, które kilka dni wcześniej zostawiła na mogile. – Do tej pory zdarzało się, że z moich grobów znikały większe znicze. Tym razem łupem złodzieja padły wrzosy, które niedawno wkopałam. Nie zdziwiłabym się, gdyby zabrano całą doniczkę, ale tym razem skuszono się tylko na kwiaty. Nie chodzi mi o pieniądze, czy o włożoną w posadzenie wrzosów pracę, ale o fakt, że ktoś dopuszcza się takich działań na cmentarzu – żali się tarnowianka. Kilka dni temu na tej samej nekropolii innemu czytelnikowi skradziony został pokaźnych rozmiarów ozdobny wieniec.

REKLAMA

W tym roku odwiedzający groby swoich bliskich powinni przygotować się niestety na to, że ich znicze i ozdoby mogą bardziej jak w innych latach interesować amatorów cudzej własności, bowiem funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali poddani zwierzchniemu nadzorowi policji i mają realizować głównie zadania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments