Zmarł Zbigniew Proć – prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie

0
1889

Zbigniew Proć pełnił funkcję prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie od 1995 roku, jego wkład w rozwój miasta jest wręcz nieoceniony, zmarł w wieku 65 lat.
Władze miasta niezwykle ceniły wkład ś.p. Zbigniewa Procia w rozwój przedsiębiorczości, dzięki jego staraniom i ciężkiej pracy w IP-H powstało sto podmiotów gospodarczych. Prezes Proć od lat zasiadał również w gremiach doradzających kolejnym prezydentom Tarnowa. Pracował także na rzecz samych przedsiębiorców, doradzał i służył im pomocą, przez co był przez nich ogromnie ceniony. W zawodowej karierze Zbigniew Proć może się także poszczycić funkcją prezesa tarnowskiego oddziału Alior Banku, przez osiem lat był również prezesem Tarnowskiego Klastra Przemysłowego.

REKLAMA

Zbigniew Proć był z wykształcenia ekonomistą, przez wiele lat działał na rzecz Tarnowa. Najbardziej widocznym, choć jednym z licznych efektów jego zaangażowania jest pomnik króla Władysława Łokietka, usytuowany na specjalnie utworzonym, malowniczym skwerze przy ulicy Wałowej w Tarnowie, którego był nie tylko pomysłodawcą, ale także dzięki swej pracy i uporowi doprowadził do realizacji pomysłu. Wzbogacił w ten sposób pejzaż starego miasta i to wyłącznie za pozyskane przez niego prywatne środki. Osiągnięciem było wydanie albumu „Tarnów w malarstwie”, zawierającego wyszukane prace malarskie związane z miastem – to wydawnictwo unikatowe, wspaniałe edytorsko.

Zbigniew Proć pracował społecznie nad innymi pomysłami, w tym odtworzeniem wieży na zamku Tarnowskich czy też stworzeniem koncepcji nowego układu komunikacyjnego w mieście.

W 2017 roku Zbigniew Proć został laureatem Super Róży, specjalnej nagrody, przyznanej przez tygodnik TEMI.

– Nigdy nie przypuszczałem, że mogę być dostrzeżony przez tarnowian, dlatego nagroda tygodnika TEMI to dla mnie duża przyjemność i satysfakcja. W ostatnich latach moja aktywność zawodowa skupiła się głównie na działalności Izby, a jest to obszar niszowy. Zawsze wydawało mi się, że większość tarnowian nie zauważa tego typu organizacji, choć wykonują dużo potrzebnej pracy, zajmują się wieloma poważnymi problemami oraz inspirują do licznych ciekawych działań. Czasami też potrafią wesprzeć kulturę, powstanie pomnika w mieście czy publikację interesującego wydawnictwa. Staramy się to robić dla Tarnowa, bo uważamy, że nasze miasto jest małą ojczyzną, którą trzeba pokazywać – mówił Zbigniew Proć dla naszego tygodnika w 2017 roku.

– Pan Zbigniew Proć był znakomitym prezesem i wspaniałym człowiekiem, nie możemy się otrząsnąć po wiadomości, którą dostaliśmy z krakowskiego szpitala. Był wspaniałym kolegą, znakomitym pracodawcą. To dla nas wszystkich ogromna strata – mówią pracownicy Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o