Zmiany w tarnowskim pogotowiu

0
59
pogotowie2
REKLAMA

Małopolski wojewoda zwiększył w planie zabezpieczenia medycznego liczbę godzin dla zespołów wyjazdowych, które do tej pory funkcjonowały w Zakliczynie i na Błoniu w godzinach od 7 do 19. W praktyce oznacza to, że od 1 listopada czas ten zostanie wydłużony o cztery dodatkowe godziny. Zespoły wyjazdowe będą więc dostępne w tych dwóch miejscowościach od godz. 7 do 23. Obsadzenie dodatkowych ośmiu godzin pracy ratowników medycznych na terenie powiatu tarnowskiego wymaga zatrudnienia nowych pracowników. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w zawodach medycznych już w październiku ogłoszone zostaną konkursy na stanowiska ratowników medycznych.
Zwiększona zostanie również o jedno miejsce liczba stanowisk w Dyspozytorni Medycznej nr 2 w Tarnowie. Szóste stanowisko dyspozytorskie zacznie działać 1 listopada br. Dyspozytornia obsługuje 1,1 mln mieszkańców z terenu ośmiu powiatów, łącznie z Tarnowem. Tarnowskie pogotowie wyjeżdża do około dwóch tysięcy wezwań w ciągu miesiąca.
Jak mówi Kazimiera Kunecka, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, jednostkę tę czekają jeszcze niewielkie inwestycje. Pogotowie rozpoczyna budowę nowych garaży dla karetek, dostosowanych do wielkości tych pojazdów. Stare garaże zostały już wyburzone. Pogotowiu przybyło też karetek, dla których również potrzebne są odpowiednie garaże. Cała inwestycja pochłonie ok. 500 tys. zł. Jej zakończenie zaplanowano na połowę listopada.
Tarnowskie pogotowie ma 13 karetek. W tym roku zakupiono jedną nową karetkę na bazie fiata ducato, która stacjonuje w Lisiej Górze. Planowany jest zakup dwóch nowych karetek, z czego jedna będzie pojazdem z napędem na cztery koła – prawdopodobnie trafi ona do Szerzyn.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments