Zwycięstwo Dudy, Trzaskowski w grze

1
112
wybory_prezydenckie-glosowanie
Frekwencja w Tarnowie wyniosła 63,88 proc. uprawnionych do głosowania, natomiast w powiecie tarnowskim – 62,80 proc.

Andrzej Duda z PiS zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta RP w trzynastu województwach, w tym w Małopolsce i tarnowskim regionie. Głosowali na niego w głównej mierze mieszkańcy wsi, miasteczek i mniejszych miast, przeważnie starsi, z podstawowym i zawodowym wykształceniem. Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej poparli w większości mieszkańcy trzech województw: pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym przede wszystkim młodsi mieszkańcy dużych miast, mający wyższe wykształcenie. Pozostali kandydaci, z wyjątkiem Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka, stanowili tło dla Dudy i Trzaskowskiego.

REKLAMA

Kampania wyborcza, między innymi z powodu restrykcji związanych z epidemią, była mocno ograniczona i bezbarwna. Rygory sanitarne nie zniechęciły jednak Polaków, którzy tłumnie ruszyli do urn z zasłoniętymi twarzami. Zaakceptowali konieczność głosowania w maseczkach, zdezynfekowania rąk, zachowania społecznego dystansu itd. Tradycyjnie na wschodzie i południu kraju najwięcej ludzi głosowało tuż po niedzielnych nabożeństwach, zgodnie z zasadą „najpierw Bogu, co boskie…”. Frekwencja sięgnęła w kraju 64,51 procentu uprawnionych do głosowania. To rekordowy wynik w historii III RP, zdecydowanie wyższy niż w wyborach prezydenckich z lat 2010 i 2015 oraz w ubiegłorocznych do Sejmu.

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI
lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Urszula

Czyli osoby starsze z podstawowym i zawodowym wykształceniem mają decydować o przyszłości Polski ? No to mamy świetlane perspektywy.