Strona główna Tagi Zalew

Tag: zalew

Wędkarze karani mandatami

0
Przy zbiorniku retencyjnym w Skrzyszowie wędkarze karani są mandatami za nielegalny połów ryb. Nad akwenem widnieje tablica, na której zapisane są wszystkie zasady, jakich...

Niewykorzystany potencjał

0
Mieszkańcy gminy Radgoszcz narzekają na zagospodarowanie zalewu w Narożnikach. Wyremontowany po powodzi w 2009 roku, miał być główną atrakcją turystyczną miejscowości. Jednak zainteresowanie nim...

Zbiorniki miały zabezpieczyć przed powodzią, ale…

0
Pod koniec 2016 roku ogłoszono, że w Tarnowie, gminie Skrzyszów i gminie Ryglice planowana jest budowa siedmiu zbiorników retencyjnych dla zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Inwestycja, która miała być rozszerzona o regulację Wątoku, od Zalasowej do ujścia do Białej w Tarnowie, łącznie miała pochłonąć ponad 80 mln zł. Na tym się skończyło, bo nie było pieniędzy, ale wszyscy zdają sobie sprawę, iż budowa zbiorników jest koniecznością. Co dalej?

Kolejne ofiary wody

0
W minioną sobotę w prywatnym stawie w miejscowości Jodłówka Wałki utonął 54‑letni tarnowianin. Tego samego dnia pod taflą wody zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie zniknął 21‑latek. Jego ciała nie znaleziono. Poszukiwania kontynuowane były w poniedziałek.

Nie boją się już powodzi…

0
Mieszkańcy gminy Skrzyszów mogą odetchnąć - oddano właśnie do użytku zbiornik przeciwpowodziowy na potoku Korzeń, zasilającym swoimi wodami Wątok. Ma to istotne znaczenie dla bezpieczeństwa powodziowego terenów w sąsiedztwie potoków Korzeń i Wątok - dopływów rzeki Biała Tarnowska.

Radłów. Stateczek robi furorę

0
Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych chciał gdzieś w okolicach Tarnowa zainwestować zarobione pieniądze. Myślał o torze dla quadów, ale ostatecznie postawił na ośrodek sportów wodnych przy Jeziorze Czchowskim. Ale tam, jak mówi, było smutno, zamulony zbiornik nie przyciągał ludzi i turystów było coraz mniej. Pomyślał sobie więc, że i z wodnego biznesu będą nici.
REKLAMA