Strona główna Tagi Zatrucie

Tag: zatrucie

Tragedia w kościele w Borusowej. Siedem osób poszkodowanych

0
Siedem osób podtruło się tlenkiem węgla w kościele w Borusowej w powiecie dąbrowskim.

Tony martwych ryb w potoku Niedźwiedź

0
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bada sprawę zatrucia potoku Niedźwiedź, na jej brzegach mieszkańcy odkryli mnóstwo martwych ryb. I mimo, że nie są na razie znane wyniki badań, jakie wykonuje inspektorat, Prokuratura Rejonowa w Brzesku umorzyła postępowanie tłumacząc, iż śnięte ryby ujawniono tylko w jednym miejscu.

Woda z bakterią czy bez?

0
Panika, złość i niepewność towarzyszyły mieszkańcom gmin Brzesko, Dębno, Borzęcin i Wojnicz – łącznie około 46 tysięcy osób - po tym, jak brzeski sanepid wydał komunikat o obecności w wodzie Clostridium perfringens – bardzo groźnej pałeczki zgorzeli gazowej.

Płoną kominy…

0
W tym sezonie grzewczym strażacy z Tarnowa i powiatu tarnowskiego nie mogą uporać się ze zmorą pożarów przewodów kominowych w budynkach mieszkalnych. Od jesieni interweniowali już 54 razy i nie mają złudzeń, że na tym koniec. W przewodach zapala się sadza, której jest nadmiar, co często dowodzi, że właściciel budynku nie wezwał na czas kominiarza.

Jak z salmonelli zrobić… parówki

0
Wykrycie pałeczek salmonelli na kurzej fermie w Łęgu Tarnowskim zakończyło się ubojem ponad siedmiu tysięcy kur, utylizacją około 42 tysięcy jaj oraz dezynfekcją pomieszczeń. Kury i koguty nie trafiły jednak do utylizacji, a do przetwórni. Mogą pojawić się na naszych stołach w formie wędlin…

Jak Tarnów skraca życie…

0
Zanieczyszczenia w powietrzu wpływają na zdrowie człowieka, a według specjalistów także skutecznie skracają życie. Biorąc pod wzgląd ich obliczenia oraz wyniki pomiarów zanieczyszczeń w atmosferze, można byłoby przyjąć, że mieszkanie w Tarnowie skraca życie o ponad dwa lata.
REKLAMA