Czy tarnowianie lubią zmianę czasu? [SONDA]

0
Katedra zegar
Zegar na tarnowskiej katedrze | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Od wielu lat w państwach należących do Unii Europejskiej mówi się o potrzebie zaprzestania zmiany czasu. Tymczasem zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego, zwyczaj ten będzie praktykowany przynajmniej do 2026 roku.

– W nawiązaniu do doniesień medialnych, informujemy, że Komisja Europejska zaleca państwom członkowskim UE kontynuowanie obecnych regulacji dotyczących czasu zimowego i letniego przez najbliższe 5 lat (2022-2026). Stąd potrzeba wydania nowego rozporządzenia. Nie ma ono nic wspólnego z odchodzeniem od zmian czasu – przekazali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii w 2021 r.

REKLAMA (3)

Każdego roku czas letni ustawiamy zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2023 zegarki z godziny 2 na 3 przyjdzie nam przestawić w nocy, z soboty na niedzielę (25/26 marca). Pomimo, iż podczas wiosennej zmiany czasu śpimy godzinę krócej, to wizja dłuższych popołudni spędzanych przy naturalnym świetle dziennym zdecydowanej większości z nas zrekompensuje krótszą noc.

REKLAMA (2)

Jako pierwsi zmianę czasu wprowadzili Niemcy. W 1916 roku przestawili zegarki o godzinę do przodu. W naszym kraju zmiana czasu zaczęła obowiązywać trzy lata później.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze