Alarmujące wieści z Azotów - Miliardowe straty za ubiegły rok

Alarmujące wieści z Azotów. Miliardowe straty za ubiegły rok

0
Grupa Azoty SA opublikowała komunikat z wynikami firmy za ostatni kwartał minionego roku. Nie są to dobre wiadomości. Dla spółki z Tarnowa są one bardzo złe, do tego stopnia, że niektórzy twierdzą, że chemiczny kolos już drży w posadach.
Grupa Azoty opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze

Ogromne straty Grupy Azoty. Potwierdza się dramatyczna sytuacja spółki

1
Wczoraj Grupa Azoty SA opublikowała komunikat z szacunkowymi wynikami firmy za ostatni kwartał ubiegłego roku. Potwierdziły się obawy, iż nie będą to dobre wiadomości. Dla spółki z Tarnowa są one bardzo złe.W IV kwartale...
PiS dyskryminowało duże miasta

Czy PiS dyskryminowało duże miasta? Ile mógł stracić na tym Tarnów?

8
Inspektorzy NIK zarzucają rządowi Zjednoczonej Prawicy dyskryminację finansową dużych miast, zarządzanych przez jego przeciwników politycznych. Władze samorządowe Tarnowa również są przekonane, że wskutek polityki poprzedniej ekipy miasto dużo straciło.
Grupa Azoty

Andrzej Skolmowski, wiceprezes Grupy Azoty SA, pełni nową funkcję

0
Związany przez lata najpierw z Zakładami Azotowymi w Tarnowie Mościcach SA, potem z Grupą Azoty SA Andrzej Skolmowski został przewodniczącym rady nadzorczej Zakładów Chemicznych w Policach wchodzących w skład tej Grupy.
W Tamelu redukcja zatrudnienia trwa nieprzerwanie

W wyborczej kampanii… zapomniano o Tamelu

0
O kryzysowej sytuacji w znanej tarnowskiej fabryce silników elektrycznych TAMEL przypominają od czasu do czasu media. Nie słychać jednak, aby zwracali na nią uwagę politycy i samorządowcy. Czyżby w kampanii wyborczej zapomniano o Tamelu?
KPO - Tarnów ma plany głównie drogowe

KPO: Tarnów ma plany głównie drogowe

0
W związku z dopływem nowych funduszy również Tarnów szykuje się na nowe inwestycje. Tylko że pieniądze to jeszcze nie wszystko… Na co wyda europejskie pieniądze z KPO Tarnów i kto nam to wszystko wybuduje? Ruszyła lawina zamówień.
Grupa Azoty zmiany kadrowe

Jak zostać prezesem Grupy Azoty? Warto, bo czekają duże pieniądze

0
Stanowiska prezesa i członków zarządu Grupy należą do bardzo intratnych, zwłaszcza w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy. W 2022 roku prezes zarobił łącznie ponad 1,9 mln zł, członkowie zarządu zadowolili się łączną kwotą 11,5 mln zł.
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach

Ostatnią dużą fabrykę zbudowano w Tarnowie ponad pół wieku temu. Potentaci wciąż omijają miasto

2
Czy duży przemysł zawita jeszcze do Tarnowa? Na razie, niestety, nic na to nie wskazuje. O marnej sytuacji gospodarczej miasta napisał jeden z posłów ziemi tarnowskiej do ministra infrastruktury i apeluje o podjęcie istotnej decyzji.
Grupa Azoty opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze

„Kadrowa miotła” w Grupie Azoty SA?

1
Ministerstwo Aktywów Państwowych mianowało swojego przedstawiciela na jednego z członków rady nadzorczej Grupy Azoty. Na 14 lutego zwołane zostało Walne Zgromadzenie Grupy Azoty SA. Czy na Azotach ruszyła „Kadrowa miotła”?
Grupa Azoty opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze

Produkcja nawozów sztucznych nie została przerwana. Azoty zaprzeczają pogłosce

0
Jeden z portali rolniczych, zastrzegając, iż jest to informacja nieoficjalna, podał wczoraj elektryzującą wiadomość, że w większości zakładów Grupy Azoty SA zatrzymana została produkcja nawozów sztucznych.
Tarnów - Powstanie kolejna tężnia solankowa w parku Piaskówka

Zadania z poczekalni budżetu obywatelskiego. Jakich inwestycji nie będzie?

0
Budżet obywatelski Tarnowa na rok 2024 ma do dyspozycji ponad 4,3 mln zł na wykonanie zadań zgłoszonych przez mieszkańców. W drodze głosowania wybrano dziewięć propozycji, ale nie ma pewności, że wszystkie uda się w tym roku sfinalizować.
Azoty otrzymały pomoc w związku z nagłymi wzrostami cen surowców

Grupa Azoty miała zwrócić ponad 52 mln zł. Już nie będzie musiała

0
Grupy Azoty SA na początku tego roku notuje duże straty, ma długi, a kosztowna inwestycja w Policach przysparza kłopotów. Ale przynajmniej w jednej sprawie poważny problem został rozwiązany. Chodzi o sporną kwestię zwrotu przyznanej pomocy finansowej dla sektorów energochłonnych w kwocie 52,3 mln zł.
Tarnów nie potrzebuje ludzi wykształconych

Tarnów nie potrzebuje ludzi wykształconych? Smutna rzeczywistość rynku pracy

0
Na rynku pracy w Tarnowie już dawno nie było tak dobrze. Na koniec minionego roku stopa bezrobocia wyniosła 4 proc., mniej niż wynoszą średnia krajowa i wojewódzka. Tak mówią oficjalne statystyki, ale rzeczywistość wygląda jeszcze inaczej.
Azoty, czyli tarnowska „beczka prochu”

Będą zmiany kadrowe w Grupie Azoty? Może stać się to już w lutym

0
Dzisiaj pojawiły się informacje, że w następnym miesiącu możliwe są kluczowe zmiany kadrowe w Grupie Azoty SA. Najpierw nastąpią one w składzie rady nadzorczej spółki. Na kiedy zostało zapowiedziane walne zgromadzenie GA SA?
ceny chleba w Tarnowie

Za co zapłacimy więcej, a może coś w końcu potanieje?

0
Każdy nowy rok napawa obawami co do rosnących kosztów utrzymania. Także i teraz, jak wiele na to wskazuje, nie będzie pod tym względem łatwo. W wielu przypadkach będzie drożej niż było. Wzrosną ceny towarów i usług. Co zatem szykuje się na 2024 rok?
Wynagrodzenia Członków zarządu Grupy Azoty wykres

Grupa Azoty: wciąż narastają straty, wyjście z dołka będzie trudne

1
Mimo bardzo trudnego półrocza 2023, w którym Grupa Azoty SA zanotowała 1 mld zł straty, w kolejnych miesiącach miało nastąpić powolne wychodzenie z kryzysu. Przedstawione przez Grupę wyniki za III kwartał nie pozostawiają wątpliwości.
Puławy chcą się wydostać spod kontroli Tarnowa

Puławy chcą się wydostać spod kontroli Tarnowa. Ale wyniki wyborów mogą zmienić wszystko

0
Czy płocki Orlen odkupi od Grupy Azoty SA zakłady w Puławach. Rośnie w siłę opcja, która mocno opowiada się za tą zmianą. Dążenia te mogą jednak pokrzyżować niedawne wyniki wyborów parlamentarnych. Niektórzy puławscy działacze określają Tarnów jako… kanibala.
Tamel zwalnia pracowników omijając zapis o grupowych redukcjach

Tamel zwalnia pracowników, omijając zapis o grupowych redukcjach?

4
Pierwszych kilkadziesiąt osób otrzymało wypowiedzenia w sierpniu i wrześniu. Teraz z pracą żegnają się kolejne osoby, które na forach internetowych nie pozostawiają „suchej nitki” na swoim dotychczasowym pracodawcy.
Kto za a kto przeciw podziałowi Grupy Azoty SA

Czy sprawa odłączenia Puław od Grupy Azoty jest już przesądzona?

0
Kilka dni temu Grupa Azoty SA opublikowała swoje wyniki finansowe za II kwartał 2023. W tym samym czasie za sprawą wypowiedzi Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, odżył znów temat sprzedaży zakładów w Puławach.
Upada ZBACh kolejna była spółka Grupy Azoty

Upada kolejna była spółka Grupy Azoty

11
W 2019 Sąd Rejonowy w Krakowie ogłosił ostatecznie upadłość likwidacyjną ZBACh, firmy z długoletnią tradycją. Podobny scenariusz staje się teraz udziałem ZWRI. Wniosek o ogłoszenie jego upadłości likwidacyjnej wpłynął do tarnowskiego sądu we wrześniu.

0

TEMI w mediach społecznościowych

27,949FaniLubię
1,462ObserwującyObserwuj
381ObserwującyObserwuj
4,170SubskrybującySubskrybuj