Grupa Azoty opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze

Produkcja nawozów sztucznych nie została przerwana. Azoty zaprzeczają pogłosce

0
Jeden z portali rolniczych, zastrzegając, iż jest to informacja nieoficjalna, podał wczoraj elektryzującą wiadomość, że w większości zakładów Grupy Azoty SA zatrzymana została produkcja nawozów sztucznych.
Tarnów - Powstanie kolejna tężnia solankowa w parku Piaskówka

Zadania z poczekalni budżetu obywatelskiego. Jakich inwestycji nie będzie?

0
Budżet obywatelski Tarnowa na rok 2024 ma do dyspozycji ponad 4,3 mln zł na wykonanie zadań zgłoszonych przez mieszkańców. W drodze głosowania wybrano dziewięć propozycji, ale nie ma pewności, że wszystkie uda się w tym roku sfinalizować.
Azoty otrzymały pomoc w związku z nagłymi wzrostami cen surowców

Grupa Azoty miała zwrócić ponad 52 mln zł. Już nie będzie musiała

0
Grupy Azoty SA na początku tego roku notuje duże straty, ma długi, a kosztowna inwestycja w Policach przysparza kłopotów. Ale przynajmniej w jednej sprawie poważny problem został rozwiązany. Chodzi o sporną kwestię zwrotu przyznanej pomocy finansowej dla sektorów energochłonnych w kwocie 52,3 mln zł.
Tarnów nie potrzebuje ludzi wykształconych

Tarnów nie potrzebuje ludzi wykształconych? Smutna rzeczywistość rynku pracy

0
Na rynku pracy w Tarnowie już dawno nie było tak dobrze. Na koniec minionego roku stopa bezrobocia wyniosła 4 proc., mniej niż wynoszą średnia krajowa i wojewódzka. Tak mówią oficjalne statystyki, ale rzeczywistość wygląda jeszcze inaczej.
Azoty, czyli tarnowska „beczka prochu”

Będą zmiany kadrowe w Grupie Azoty? Może stać się to już w lutym

0
Dzisiaj pojawiły się informacje, że w następnym miesiącu możliwe są kluczowe zmiany kadrowe w Grupie Azoty SA. Najpierw nastąpią one w składzie rady nadzorczej spółki. Na kiedy zostało zapowiedziane walne zgromadzenie GA SA?
ceny chleba w Tarnowie

Za co zapłacimy więcej, a może coś w końcu potanieje?

0
Każdy nowy rok napawa obawami co do rosnących kosztów utrzymania. Także i teraz, jak wiele na to wskazuje, nie będzie pod tym względem łatwo. W wielu przypadkach będzie drożej niż było. Wzrosną ceny towarów i usług. Co zatem szykuje się na 2024 rok?
Wynagrodzenia Członków zarządu Grupy Azoty wykres

Grupa Azoty: wciąż narastają straty, wyjście z dołka będzie trudne

1
Mimo bardzo trudnego półrocza 2023, w którym Grupa Azoty SA zanotowała 1 mld zł straty, w kolejnych miesiącach miało nastąpić powolne wychodzenie z kryzysu. Przedstawione przez Grupę wyniki za III kwartał nie pozostawiają wątpliwości.
Puławy chcą się wydostać spod kontroli Tarnowa

Puławy chcą się wydostać spod kontroli Tarnowa. Ale wyniki wyborów mogą zmienić wszystko

0
Czy płocki Orlen odkupi od Grupy Azoty SA zakłady w Puławach. Rośnie w siłę opcja, która mocno opowiada się za tą zmianą. Dążenia te mogą jednak pokrzyżować niedawne wyniki wyborów parlamentarnych. Niektórzy puławscy działacze określają Tarnów jako… kanibala.
Tamel zwalnia pracowników omijając zapis o grupowych redukcjach

Tamel zwalnia pracowników, omijając zapis o grupowych redukcjach?

4
Pierwszych kilkadziesiąt osób otrzymało wypowiedzenia w sierpniu i wrześniu. Teraz z pracą żegnają się kolejne osoby, które na forach internetowych nie pozostawiają „suchej nitki” na swoim dotychczasowym pracodawcy.
Kto za a kto przeciw podziałowi Grupy Azoty SA

Czy sprawa odłączenia Puław od Grupy Azoty jest już przesądzona?

0
Kilka dni temu Grupa Azoty SA opublikowała swoje wyniki finansowe za II kwartał 2023. W tym samym czasie za sprawą wypowiedzi Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, odżył znów temat sprzedaży zakładów w Puławach.
Upada ZBACh kolejna była spółka Grupy Azoty

Upada kolejna była spółka Grupy Azoty

11
W 2019 Sąd Rejonowy w Krakowie ogłosił ostatecznie upadłość likwidacyjną ZBACh, firmy z długoletnią tradycją. Podobny scenariusz staje się teraz udziałem ZWRI. Wniosek o ogłoszenie jego upadłości likwidacyjnej wpłynął do tarnowskiego sądu we wrześniu.
Grupa Azoty - raport za pierwsze półrocze 2023

Grupa Azoty: w pierwszym półroczu miliard złotych straty

3
Zgodnie z przewidywaniami Grupa Azoty SA wciąż pozostaje na sporym minusie i jest on wyraźnie większy niż się spodziewano. Tak wynika z przedstawionego komunikatu o finansach spółki. Kiedy poznamy ostateczne wyniki ekonomiczne Grupy?
Grupa Azoty opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze

Grupa Azoty: teraz strata, a potem niewielki plus?

0
Koncern opóźnia termin przedstawienia raportu za pierwsze półrocze. Grupa Azoty SA poinformowała, że zmianie uległ termin publikacji skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze 2023 roku. Wiemy kiedy raport zostanie przekazany.
Bardzo niskie bezrobocie w Tarnowie

Bardzo niskie bezrobocie w Tarnowie i regionie. Praca czeka na każdego

2
W Tarnowie odnotowano rekordowo niską stopę bezrobocia, która aktualnie wynosi 3,8 proc., w powiecie tarnowskim to 7,6 proc. Co powoduje, że tak mało osób pozostaje bez pracy i jak to wpływa na oferowane przez pracodawców wynagrodzenia?
azoty

Nowa inwestycja Azotów w Tarnowie. Ma być taniej i bezpieczniej

0
Grupa Azoty SA i niemiecki koncern Thyssenkrupp Uhde podpisały umowę dotyczącą projektu i dostawy wyposażenia do instalacji towarzyszącej produkcji nawozów sztucznych. Gdzie powstanie instalacja?
Majątki samorządowców - Co mają prezydent, burmistrzowie, starosta

Majątki samorządowców. Co mają prezydent, burmistrzowie, starosta?

5
Jakim majątkiem dysponuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela? Jak wypada w porównaniu z włodarzami sąsiadujących miast? Ile udało się zaoszczędzić jego zastępcom i jak wiedzie się przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Tarnowie? Postanowiliśmy to sprawdzić.
spór prezydenta Tarnowa z władzami powiatu tarnowskiego o subwencje

Awantura o subwencję wyrównawczą. Publiczny spór prezydenta z władzami powiatu tarnowskiego i gminy Tarnów

4
Dodatkowe pieniądze dla gmin, które mają zrekompensować wprowadzone przez rząd zmiany w systemie podatkowym, podzieliły samorządowców. W mediach społecznościowych trwa ostra dyskusja na temat wysokości tzw. subwencji wyrównawczej. Włodarze miast, miasteczek i gmin związani...
Tamel zwalnia pierwszych pracowników

Tamel zwalnia pierwszych pracowników

12
Zatrudnieni w tarnowskim ATB Tamel obawiają się coraz poważniej zwolnień i bankructwa przedsiębiorstwa. Nowy zarząd spółki zarządził przerwy urlopowe „w związku z bardzo trudną sytuacją ekonomiczną i koniecznością poszukiwania oszczędności”. Potwierdzają się niestety informacje o postępującym kryzysie w Tamelu.
Pracownicy tarnowskiego Tamelu obawiają się redukcji zatrudnienia i bankructwa firmy

Jaki los czeka tarnowski Tamel? Oczekiwanie na decyzję chińskiego właściciela

1
Nowy zarząd spółki zarządził przerwy urlopowe. Od początku wakacji, w każdy poniedziałek i piątek, pracownicy wykorzystują zaległe urlopy wypoczynkowe. Mówi się o kryzysie w produkującym silniki elektryczne Tamelu, który jest obecnie częścią chińskiego koncernu. #Tamel
Oświadczenia majątkowe tarnowskich radnych 2023

Majątki tarnowskich radnych

0
Jakimi samochodami jeżdżą tarnowscy radni? Ile pieniędzy udało im się zgromadzić na kontach? Czy wynajmują nieruchomości lub pożyczają swoje pieniądze? A może sami postanowili zaciągnąć sporej wysokości kredyty? Mamy ich oświadczenia majątkowe.

0

TEMI w mediach społecznościowych

27,949FaniLubię
1,462ObserwującyObserwuj
381ObserwującyObserwuj
4,090SubskrybującySubskrybuj