Kasy biletowe znów dostępne

0
417
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie ponownie otwiera kasy biletowe przy ul. Krakowskiej. Punkt sprzedaży biletów zamknięto w połowie marca. O dostęp do kas prosili pasażerowie korzystający z tarnowskiej komunikacji miejskiej.
W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od połowy marca wstrzymano możliwość zakupu biletów papierowych u kierowców miejskich autobusów. Jednorazowe bilety komunikacji miejskiej można było kupić w kioskach i niektórych sklepach, co jednak nie zawsze było możliwe, a także w biletomatach i w kasach biletowych ZDiK w Tarnowie. Pasażerom przypominano o możliwości korzystania z biletów dostępnych poprzez aplikacje telefoniczne oraz kodowanych na kartach miejskich.

REKLAMA

Sytuacja była jednak dynamiczna i w kilka dni po wprowadzeniu na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zamknął do odwołania kasy biletowe przy ul. Krakowskiej i przy ul. Brama Pilzneńska. Nie ułatwiło to życia pasażerom tarnowskiej komunikacji miejskiej. Dopytywali m.in. o możliwość przedłużenia uprawnień do ulgowych przejazdów zakodowanych na miejskiej karcie, a także o zwrot biletów okresowych, z których nie mogli korzystać, bo nie dojeżdżali do szkoły czy pracy. ZDiK sugerował wtedy przesyłanie listem poleconym kart wraz z np. kopią dokumentu dającego prawo do ulgowych przejazdów.
W końcu pasażerowie prosili o otwarcie przynajmniej jednego punktu obsługi klienta. Odpowiadając na te prośby, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przywraca dostępność kasy biletowej przy ul. Krakowskiej 42. Kasa będzie czynna od 4 maja, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. W punkcie wyznaczono strefę klienta, wchodzić można tylko pojedynczo, dostępny będzie także pojemnik ze środkiem do dezynfekcji rąk. Osoby zgłaszające się do kasy muszą pamiętać o zasłanianiu ust i nosa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o