REKLAMA

Pod koniec tego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie odda do użytku nową halę służącą dojrzewania odpadów, których wcześniej nie uda się posortować. Mieszkańcy dzielnicy Krzyż, narzekający na nieprzyjemny zapach, mają nadzieję, że dzięki inwestycji bezpowrotnie pozbędą się fetoru.

Mieszkańcy tarnowskiej dzielnicy Krzyż od kilku lat narzekają na uciążliwy fetor, który – ich zdaniem – dochodzi z sortowni odpadów przy ul. Komunalnej, nie pozwalając normalnie funkcjonować. Przy ulicy działają dwie sortownie odpadów. Każda przekonuje, że nie jest źródłem uciążliwego zapachu.

REKLAMA

Skąd ten smród?

Mieszkańcy Krzyża już kilkukrotnie protestowali w tej sprawie, pojawiając się m.in. z transparentami na sesjach Rady Miejskiej w Tarnowie. Według nich od momentu uruchomienia regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, ich życie od wiosny do późnej jesieni staje się koszmarem, a powodem jest regularna emisja obrzydliwego fetoru. Mieszkańcy Krzyża nie chcą jednoznacznie wskazać, która instalacja z tych działających przy ulicy Komunalnej jest wadliwa, jednak nie mają wątpliwości, że to z jednej z nich wydobywa się nieprzyjemny zapach. Również pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzają problem.

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments