PKO Ekstraklasa. Podział punktów w Niecieczy [WIDEO]

0

W spotkaniu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował ze Stalą Mielec 1:1.

W meczu inaugurującym sezon 2021/22 w PKO Ekstraklasie Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na własnym stadionie ze Stalą Mielec 1:1. Pierwszego gola w nowym sezonie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce strzelił debiutujący w barwach klubu z Niecieczy 19-letni Ernest Terpiłowski, który sprytnym strzałem pokonał Michała Gliwę i dał „Słoniom” prowadzenie. Wyrównanie dla gości przyszło na początku drugiej części gry – piłka po wstrzeleniu w pole karny przez Krystiana Getingera trafiła w rękę Marcina Wasielewskiego i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Pod koniec spotkania Kacper Śpiewak mógł dać upragnione zwycięstwo niecieczanom, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok bramki i oba zespoły ostatecznie podzieliły się punktami.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn:
Mariusz Lewandowski (Bruk-Bet Termalica): – Mamy niedosyt szczególnie jeżeli chodzi o pierwszą połowę. Byliśmy groźni, stwarzaliśmy sytuacje, w tym stuprocentowe, które powinniśmy wykorzystać. Na drugą połowę mieliśmy plan, ale on runął na jej początku po rzucie karnym. Druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu, za mało było ruchów zawodników w środku boiska. Nie stwarzaliśmy sobie sytuacji obok uderzenia Kacpra Śpiewaka. Punkt oczywiście jest cenny, ale czujemy niedosyt po tym spotkaniu. Dziś nie czuliśmy tremy. Mentalnie jesteśmy dobrze przygotowani do spotkań na tym poziomie rozgrywek. W końcówce drugiej połowy celowo się cofnęliśmy. Mieliśmy wyprowadzać kontry. Nie udało nam się wykorzystać przechwytów w środku pola. W pierwszej połowie nam to lepiej wychodziło. Przed tym meczem mieliśmy trochę kłopotów. Nie mogłem skorzystać z kontuzjowanych Romana Gergela, Martina Zemana czy Bartosza Kukułowicza. Zawieszony też jest Artem Putiwcew. Cieszę się z postawy naszych młodych zawodników, którzy odważnie napierają i walczą o pierwszy skład.

Adam Majewski (Stal Mielec): – Gratuluję zespołowi gospodarzy. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Wiadomo, że po zmianie trenera zawsze potrzeba trochę czasu, żeby wszystko dobrze zaczęło funkcjonować. Przyjechaliśmy z nastawieniem, żeby zdobyć trzy punkty. W pierwszej połowie było to nawet ciekawe spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje. W drugiej żadna nie chciała zaryzykować. Cieszymy się ze zdobytego punktu. Czekamy teraz na kolejne spotkanie – powiedział Adam Majewski, trener Stali Mielec.

W innym piątkowym spotkaniu Lech Poznań zremisował z Radomiakiem Radom 0:0.

W drugiej serii gier Bruk-Bet Termalica również zagra przed własnymi kibicami – w następną sobotę (31 lipca) podopieczni Mariusza Lewandowskiego podejmą Wisłę Kraków. Początek spotkania o godz. 17:30.

Bruk-Bet Termalica – Stal Mielec 1:1 (1:0)
Bramki: Terpiłowski 42’ – Tomasiewicz 48’

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Nemanja Tekijaski – Marcin Wasielewski (70’ Michał Orzechowski) – Samuel Stefanik (84′ Michal Hubinek), Adam Radwański (70’ Paweł Żyra), Piotr Wlazło, Adam Hlousek – Ernest Terpiłowski (84’ Kacper Śpiewak), Muris Mesanović (72’ Patryk Czarnowski)

Stal Mielec: Michał Gliwa – Marcin Flis, Maciej Urbańczyk, Maciej Jankowski, Mateusz Mak (90’ Albin Granlund), Maksymilian Sitek, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras, Krystian Getinger, Jonathan de Amo, Aleksadyr Kolew (66’ Marcin Budziński)

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.