Nowoczesny SOR dla Tarnowa

0
nowy sor
nowy-sor
REKLAMA

Wszystko po to, by poszkodowani pacjenci mogli jak najszybciej w komfortowych warunkach uzyskać kompleksową pomoc medyczną.
Zakończona inwestycja obejmowała dwa etapy prac. Pierwszy, sfinalizowany w ubiegłym roku, objął modernizację lądowiska dla śmigłowców, które zyskało nową nawierzchnię, oświetlenie oraz drogę dojazdową. Wymieniono również system łączności, by dostosować obiekt do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa. O każdej porze dnia i nocy bez względu na warunki atmosferyczne mogą tu lądować śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi etap inwestycji objął remont i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zwłaszcza część obserwacyjną obszaru urazowego, gdzie w nowych, przestronnych i nowocześnie wyposażonych wnętrzach oddziału będą przyjmowani pacjenci poszkodowani w wypadkach oraz chorzy w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
– Sam oddział i miejsce oczekiwania są bardziej komfortowe i przyjazne pacjentom. Powstały dodatkowe stanowiska kierowania osób w zależności od potrzeb do konkretnych specjalistów, co skróci czas oczekiwania na przyjęcie. W jednym miejscu powstał obszar dla chirurgii i ortopedii. Łącznie będzie dziewięć łóżek oddzielonych parawanami, a uwaga lekarzy i pielęgniarek skupi się na danym obszarze i pacjencie – podkreśla Anna Czech, dyrektorka szpitala.
Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie sali obserwacyjnej umieszczono dodatkowo dwa łóżka reanimacyjne. Na oddziale nie zabrakło także nowoczesnego sprzętu – zakupiono m.in. USG oraz mechanicznego ratownika, który pomaga przy reanimacji. Udało się również wyremontować wejście do SOR‑u, wiaty i podjazd dla karetek oraz wejście do holu, w którym oczekują pacjenci. Dziś miejsce to jest zdecydowanie bardziej komfortowe i przyjazne.
W ramach remontu o około 110 m. kw. zwiększono powierzchnię oddziału ratunkowego. Dzięki temu zyskano nowe pomieszczenia dla personelu i pacjentów, w tym m.in. pokój dla psychologa czy salkę dla matki z dzieckiem. W obiekcie wymieniono windę, okna, drzwi, instalacje. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Inwestycja kosztowała ponad 7,2 mln zł, z czego przeszło 5 mln zł pochodziło z UE.
Ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego korzysta rocznie około 45 tys. pacjentów. Każdego dnia 24 lekarzy, 39 pielęgniarek i 14 ratowników medycznych podejmuje działania, by ratować ludzkie zdrowie i życie.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze