Niedziele z Con Affetto

0
Con Affetto
Con-Affetto
REKLAMA

Con Affetto założyły 13 lat temu kobiety, które wyrażają siebie muzyką. Od 2005 r. kwartet, współtworzony przez Angelinę Kierońską – I skrzypce, Karolinę Bartczyszyn – II skrzypce, Karolinę Stasiowską – altówka i Annę Podkościelną‑Cyz – wiolonczela, prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach.
Zespół dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem, począwszy od kanonu muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, aż po oryginalne wykonania kompozycji współczesnych. Szczególne miejsce w repertuarze Con Affetto zajmują tanga, wykonywane przez artystki z wielką pasją i szczególnym uwielbieniem dla tego rodzaju ekspresji. W pracy kwartetu istotne jest, iż jego członkinie nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania, systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej (współpracują między innymi z Krzesimirem Dębskim oraz Piotrem Cugowskim), co gwarantuje stale wysoki poziom i profesjonalizm ich gry. Obecnie panie zajmują się premierowym nagrywaniem kompletnej dyskografii współczesnego amerykańskiego kompozytora polskiego pochodzenia – Henryka Derusa, co oprócz głównego nurtu wykonawczego – muzyki klasycznej epok dawniejszych – pozostaje ich fascynacją.
Tarnowscy melomani dobrze znają kwartet Con Affetto z częstych koncertów w rodzinnym mieście i darzą go sympatią zarówno za pełne emocji wykonawstwo oraz wysoki poziom instrumentalny, jak i atrakcyjny dobór koncertowych programów. Toteż niedziele z zespołem z pewnością ich usatysfakcjonują.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze