Masiuk z kolejnym tytułem na MŚ Juniorów [WIDEO]

0
Ksawery Masiuk z Tarnowca gwiazdą Mistrzostw Europy juniorów w pływaniu
REKLAMA

Ksawery Masiuk zdobył kolejne złoto na MŚ Juniorów w stolicy Peru – w Limie. Zawodnik spod Tarnowa okazał się najlepszy na 50 metrów stylem grzbietowym. 

Polak uzyskał drugi czas eliminacji ze stratą 0,18 sekund do P. Coetze z RPA (24,95 s). W swoim biegu półfinałowym Masiuk okazał się najlepszy z czasem 24,91 sekundy, co łącznie również dawało mu 2. czas ze stratą 0,33 sekundy do wspomnianego wcześniej rywala.

W bezpośredniej rywalizacji najlepszym okazał się jednak Masiuk, który popłynął w czasie 24,44 sekundy, co jest rekordem mistrzostw. Coetze stracił do niego 0,17 sekundy. 6. miejsce w tej konkurencji zajął Michał Pruszyński.

REKLAMA (2)

Złoto na 100 metrów stylem klasycznym wywalczyła też Karolina Piechowicz.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze