– Jest to dla nas mecz testowy. Zawsze obawiamy się kontuzji. Chcemy dokonać sześciu zmian, ale też chcielibyśmy, żeby ta drużyna przypominała tę, która zagra we wtorek – powiedział przed meczem Szkocja – Polska Czesław Michniewicz.
Już w czwartek reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski ze Szkocją. W przededniu starcia na stadionie Hampden Park w Glasgow debiutujący w roli selekcjonera biało-czerwonych Czesław Michniewicz oraz Matty Cash wzięli udział w konferencji prasowej.
– Jest to dla nas mecz testowy. Zawsze obawiamy się kontuzji. Chcemy dokonać sześciu zmian, ale też chcielibyśmy, żeby ta drużyna przypominała tę, która zagra we wtorek – powiedział Czesław Michniewicz. – Bierzemy pod uwagę to, żeby kibice zobaczyli jutro najlepszego zawodnika na świecie. Mogę zapewnić, że zobaczą Roberta Lewandowskiego, czy to na boisku, czy to na ławce rezerwowych – stwierdził.
??️ #konferencjaLIVE
Czesław Michniewicz: Bierzemy pod uwagę to, żeby kibicie zobaczyli jutro najlepszego zawodnika na świecie. Mogę zapewnić, że zobaczą Roberta Lewandowskiego, czy to na boisku, czy to na ławce rezerwowych. #SCOPOL | #KierunekKatar REKLAMA (2)— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) March 23, 2022
Starcie ze Szkocją da odpowiedź, w jakiej formie znajduje się Grzegorz Krychowiak, który po rosyjskiej inwazji na Ukrainę zamienił FK Krasnodar na AEK Ateny, gdzie jak na razie rozegrał tylko jedno spotkanie.
– Pięciu zawodników będzie musiało rozegrać cały mecz, musimy zadecydować, którzy zawodnicy to będą. Mam znaki zapytania co do dwóch pozycji, musimy zobaczyć też w jakiej dyspozycji jest Grzegorz Krychowiak – przekazał Michniewicz. – Sytuacja Krystiana Bielika jest łatwa i trudna. Jeżeli Krychowiak będzie w dobrej dyspozycji to on zagra w meczu barażowym. Jeżeli nie, to szanse Bielika na występ rosną – dodał.
– To jest dla nas bardzo ważny mecz, przeciwko silnemu rywalowi. To będzie dobre przygotowanie przed przyszłym tygodniem – powiedział Cash. – Jestem podekscytowany możliwością gry, jeżeli otrzymam szansę. To wspaniały stadion – dodał piłkarz Aston Villi.
Witamy na Hampden Park! ???????? pic.twitter.com/ok5a5sbBEN
— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) March 23, 2022
Starcie ze Szkotami będzie testem dla biało-czerwonych przed wtorkowym finałem na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie rywalem będzie reprezentacja Szwecji lub Czech, a stawką spotkania będzie awans do tegorocznych mistrzostw świata w Katarze.
Mecz Szkocja – Polska odbędzie się w czwartek o godz. 20:45, a transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP 1.






















![Paulo Sousa do polskich kibiców: Sprawiacie, że czujemy dumę [WIDEO] Oficjalnie: Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2021/06/paulo-sousa-reprezentacja-polski-euro-2020-100x70.jpg)
![Piłka nożna. Lewandowski strzela dla Barcelony! Polak z pierwszymi golami na legendarnym Camp Nou [WIDEO] Piłka nożna. Lewandowski strzela dla Barcelony! Polak z pierwszymi golami na legendarnym Camp Nou [WIDEO]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/08/lewandowski-2-100x70.jpg)
