Zwycięski powrót Bruk-Betu Termaliki

1
bruk bet wigry

We wtorek piłkarze Bruk-Betu Termaliki wznowili zmagania w Fortuna I Lidze. Niecieczanie na własnym stadionie pokonali 1:0 Wigry Suwałki. Bramkę przesądzającą o zwycięstwie gospodarzy strzelił Piotr Wlazło.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że w pierwszej połowie marca rozgrywki piłkarskie w Polsce zostały przerwane. Po 94 dniach przerwy „Słonie” we wtorek ponownie zagrały o punkty. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego na własnym stadionie w ramach 23. kolejki zmierzyli się z Wigrami Suwałki. Z powodu epidemicznych obostrzeń spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Niecieczanie przed meczem zajmowali 10. miejsce w tabeli i „na papierze” byli faworytem konfrontacji z zespołem z Suwałk, który plasował się w strefie spadkowej. O wygranej gospodarzy 1:0 zadecydowało trafienie głową Piotra Wlazły, który w 38. minucie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Marcina Grabowskiego. Więcej goli nie padło i „Słonie” mogły po ostatnim gwizdku świętować udane wznowienie rozgrywek.

Cieszymy się, że wróciliśmy na boisko. Zespół zapracował na trzy punkty przez 90 minut dobrą organizacją gry. Cieszy mnie to, że nie straciliśmy bramki. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie – mówił po meczu Lewandowski.

Posłuchaj wypowiedzi trenerów obydwu drużyn z konferencji prasowej po spotkaniu:

Bruk-Bet Termalica – Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Wlazło 38. min.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Wasielewski, Putiwcew, de Amo Perez, Grabowski, Jovanović, Wlazło, Misak (73’ Bezpalec), Gergel, Miković (52’ Orzechowski), Gutkovskis (90’ Jelić).

Wigry Suwałki: Balawejder – Matuszewski, Karankiewicz, Gierach, Sołdecki (73’ Adamec), Aftyka, Dobrotka, Huertas, Sauczek (70’ Żebrakowski), Gojko, Wełniak (80’ Bartczak).

Kolejne spotkanie „Słonie” rozegrają w sobotę (6 czerwca). W ramach 24. kolejki zmierzą się wówczas na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.