Tarczyca – akcja profilaktyczna w Tarnowie w nowo otwartym Punkcie Pobrań przy ulicy Narutowicza 15 [ZDJĘCIA]

0
Diagnostyka Tarnów Narutowicza
REKLAMA

Od 1 do 31 maja br. w punkcie pobrań Diagnostyki Tarnów przy ulicy Narutowicza 15 trwa akcja profilaktyczna w ramach której pacjenci będą mogli wykonać badania, pakiet tarczycowy w promocyjnej cenie 57 zł*. W skład pakietu wchodzą takie badania jak: TSH, fT3, fT4, anty-TPO.

TSH – hormon regulujący pracę tarczycy

Diagnostykę chorób tarczycy rozpoczyna się od pomiaru stężenia TSH – hormonu przysadkowego nadzorującego pracę gruczołu. Jest to najczulsze badanie oceniające pracę gruczołu, wykrywające objawowe jak i bezobjawowe zaburzenia czynności tarczycy. Obserwowane zmiany w stężeniu TSH wyprzedzają w czasie zmianę stężenia hormonów produkowanych przez samą tarczycę, a charakter tych zmian pozwala na rozpoznanie nadczynności lub niedoczynności gruczołu. W ocenie pracy tarczycy pomiarowi stężenia TSH zwykle towarzyszy pomiar stężeń hormonów produkowanych w obrębie samego gruczołu, szczególne ich wolnych frakcji: fT4 i fT3.

Objawy niedoczynności i nadczynności tarczycy

Hormony produkowane przez tarczycę regulują pracę praktycznie wszystkich narządów organizmu. Na niedoczynność tarczycy może wskazywać nadmierna bladość, spadek koncentracji, senność, przybieranie na wadze, uczucie zimna, zaparcia, obfite miesiączki. Natomiast w niedoczynności tarczycy możemy zaobserwować  przyspieszone tętno, nieuzasadnione chudnięcie, uczucie gorąca, zlewne poty, biegunki, skąpa miesiączka lub jej brak. Nawet jeśli nie mamy żadnego z tych objawów warto raz na dwa lata wykonać badania profilaktyczne tarczycy.

REKLAMA (2)

Na podstawie wzrostu stężenia fT3 i fT4 wnioskuje się o nadczynności gruczołu, a spadek towarzyszy niedoczynności tarczycy. Nieprawidłowa praca tarczycy może mieć różnorodne podłoże.

Realizacja badania

Aby skorzystać z rozszerzonego pakietu tarczycowego w promocyjnej cenie, wystarczy udać się do punktu pobrań Diagnostyki przy ulicy Narutowicza 15. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 11:00. Znajduje się w centrum Tarnowa, 10 minut pieszo od dworca PKP. Przy punkcie pobrań znajduje się przystanek autobusowy Narutowicza-Bandrowskiego. Punkt posiada podjazd dla osób poruszających się na wózkach, przestronne wnętrze oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

* Najniższa cena z ostatnich 30 dni wynosiła 142,50 zł

REKLAMA (3)

1. Diagnostyka Tarnów

Diagnostyka Tarnów Narutowicza
REKLAMA

2. Diagnostyka Tarnów

Diagnostyka Tarnów Narutowicza
REKLAMA

3. Diagnostyka Tarnów

Diagnostyka Tarnów Narutowicza

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze