– Już od 13 czerwca chcemy wprowadzić nowe zmiany w obostrzeniach, a od 26 czerwca kolejne zmiany na okres wakacyjny. W najbliższych dniach otworzymy Stadion Narodowy dla strefy kibica na Euro 2020 – przekazał Mateusz Morawiecki.
W czwartek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Premier i szef resortu zdrowia przedstawili nowy plan luzowania obostrzeń.
– Wszyscy czekaliśmy na moment oddechu po trzeciej fali i jest on teraz na wyciągnięcie ręki, bo dane są coraz lepsze. Musimy wciąż zachowywać czujność, ale przybywa też zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord – ponad 620 tys. szczepień dziennie – rozpoczął Mateusz Morawiecki.
– Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach – połowa miejsc będzie mogła być zajęta. W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit dopuszczalnych zajętych miejsc do 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia – przekazał premier.
? Od 26.06 kina i teatry z nowym limitem – 75% zajętych miejsc.
Czytaj więcej ➡️ https://t.co/XcjLupbafC pic.twitter.com/Lkik5Rt1dW
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) June 10, 2021
Od 26 czerwca w dyskotekach będzie mogło brać udział 150 osób. Widownie sportowe będą mogły być zajęte do 50 proc., a kina i teatry – do 75 proc. Obłożenie restauracji i lokali gastronomicznych będzie mogło wynosić 75 proc.
???Od 26.06 restauracje i lokale gastronomiczne z nowym limitem – 75% obłożenia lokalu.
Czytaj więcej ➡️ https://t.co/XcjLupbafC pic.twitter.com/GDEApn3iAI
REKLAMA (3)— Kancelaria Premiera (@PremierRP) June 10, 2021
Jak poinformowali rządzący, do limitu nie będą zaliczać się osoby zaszczepione.
W czwartek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe dane dotyczące przebiegu szczepień. Dotychczas w pełni zaszczepiło się 8 930 085 osób.
























