Z trzema medalami wrócili uczniowie ze szkół podstawowych w Tuchowie, Zabłędzy, Karwodrzy i Burzynie, którzy brali udział w rozegranych w ubiegły piątek (23 września) w Staniątkach turnieju szachowego z cyklu „Szachy – ruch w stronę intelektu”.
Bezapelacyjnie największy sukces odniósł reprezentujący MOSiR Tuchów i Szkołę Podstawową w Tuchowie Karol Ogiela, który w imponującym stylu zwyciężył w grupie młodszej (rocznik 2015 i młodsi), zdobywając komplet punktów jako jedyny uczestnik całego turnieju w obu kategoriach wiekowych. Miejsce na podium zajął również Maksymilian Mikos (OSP Karwodrza/Szkoła Podstawowa w Karwodrzy), plasując się na drugiej pozycji w grupie starszej (roczniki 2011-2014) w kategorii chłopców. Reprezentanci gminy Tuchów zajęli również wysokie lokaty w klasyfikacji amatorów (gracze bez kategorii szachowej), gdzie na trzecim miejscu uplasował się Piotr Stachura (OSP Karwodrza/SP Zabłędza), a tuż za nim znalazł się Kamil Kosiba (OSP Karwodrza/SP Karwodrza). W zawodach wzięło udział łącznie 73 szachistek i szachistów – 52 osoby w grupie starszej i 21 graczy w grupie młodszej.
# TEMI, Powiat tarnowski, sukcesy szachistów z gminy Tuchów, sukces szachistów z Tuchowa w Staniątkach


















![Dworek w Skrzyszowie po modernizacji [ZDJĘCIA] Dworek Skrzyszów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/01/Dworek-w-Skrzyszowie-2026-3-218x150.jpg)





