Drugie wejście starosty

0
PiS w opozycji
PiS-w-opozycji
REKLAMA

Po zdobyciu sześciu mandatów w radzie działacze PiS byli przekonani, że po wejściu w korzystny alians z innym klubem wybiorą spośród siebie starostę. Radni z PSL byli jednak szybsi, przekonali do siebie kolegów z Niezależnych Powiśle Dąbrowskie, Wspólnoty Samorządowej oraz z Porozumienia Prawicy i pierwszy fotel w starostwie zajął ponownie Tadeusz Kwiatkowski. W ten sposób PiS pozostanie w opozycji.
W czasie pierwszej sesji rady powiatu radni z PiS mogli jedynie bezsilnie przyglądać się, jak inne kluby wybierają spośród swoich członków najważniejsze osoby w powiecie, chociaż na razie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie wicestarostą. Przewodniczącą rady ponownie została Barbara Pobiegło, stanowisko to słusznie się jej należało, bo to ona wywalczyła największe poparcie wyborców – głosowało na nią 801 osób. Pobiegło, reprezentująca Wspólnotę Samorządową, chwalą inni radni, którzy twierdzą, że już w poprzedniej kadencji doskonale wywiązywała się ze swoich obowiązków, jest pracowita, dokładna i z zaangażowaniem poświęca się pracy. Jej zastępcami zostali Bogdan Bigos i Józef Misiaszek. W czasie pierwszej sesji wybrano także dwóch członków zarządu powiatu, są nimi Marek Kopia i Andrzej Urbanik.
Tadeusz Kwiatkowski nie ukrywał zadowolenia z ponownego wyboru na stanowisko starosty.
– Radni, którzy mnie poparli wiedzą, że na sercu leży mi dobro mieszkańców powiatu – mówi. – Koalicja, jaką udało nam się stworzyć, sprawi, że powiat rozwijał się będzie dobrze i równomiernie, tak jak w poprzedniej kadencji.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze