Organizatorem tegorocznego turnieju była Włoska Federacja Akrobatyki, Cheerleadingu i Tańca, a dziewczęta rywalizowały w pięknym ośrodku Palacongressi w Rimini. Do Włoch przyjechało około 130 grup tancerek z 10 europejskich krajów, które startowały w różnych dywizjach i kategoriach wiekowych.
Polskę reprezentowało 16 grup z różnych miast kraju. Po raz trzeci z rzędu w Mistrzostwach Europy duży sukces osiągnęły cheerleaderki ze Studia Tańca „Honorata”. Juniorski zespół Power Girls zdobył brąz w dywizji cheerdance, a niewiele do medalu zabrakło także młodszej formacji Blask, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce.
– Włosi zorganizowali fantastyczne mistrzostwa, przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla uczestników, a same zawody miały miejsce w pięknym, niedawno otwartym ośrodku – mówi prowadząca tarnowskie tancerki Honorata Włoch‑Kowalczyk. – Spędziliśmy tam tydzień, był więc czas nie tylko na rywalizację sportową, ale też zwiedzanie miasta czy odpoczynek. Grupie Power Girls zabrakło zaledwie jednego punktu do srebra i pięć punktów do złota. Sytuacja była jednak niejednoznaczna, bo nikt nie wiedział, jakie elementy będą szczególnie oceniane. Brąz to jednak duży sukces, jeden z dwóch medali przywiezionych przez polskie drużyny.
Cheerleaderki z medalem
REKLAMA
REKLAMA


![Rozpoczęły się Targi Pracy i Innowacji Tarnowskich – ITAR 2026 [ZDJĘCIA] Targi Pracy 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/04/Targi-Pracy-2026-11-218x150.jpg)


![Prace przy „Szczucince” rozpoczęli od wycinki dzikiej zieleni [ZDJĘCIA] Stacja Dąbrowa Tarnowska 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/04/Stacja-Dabrowa-Tarnowska-2026-5-218x150.jpg)


















