Z prawa występu w V lidze małopolskiej zrezygnował Sokół Maszkienice. Sytuacja ta oznacza, że pewną występu w finale rundy barażowej jest już Łęgovia Łęg Tarnowski.
Sokół Maszkienice triumfował w grupie brzeskiej klasy okręgowej. Mistrzowie poszczególnych grup zapewniali sobie bezpośredni awans do V ligi małopolskiej. Z tego prawa zrezygnowali jednak działacze zespołu z Maszkienic. – Klub informuje, że z uwagi na problemy natury organizacyjno-finansowej zmuszony jest do zrezygnowania z prawa bezpośredniego awansu do V ligi wschodniej i zgłasza chęć dalszej gry na poziomie okręgowym – czytamy na stronie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Rezygnacja z prawa awansu oznacza, że z bezpośredniego cieszyć może sie kolejna drużyna z tabeli grupy brzeskiej – Szreniawa Nowy Wiśnicz. Zespół ten miał rywalizować w barażach, w których to mierzyć miał się w półfinale z wicemistrzem grupy tarnowskiej – Łęgovią Łęg Tarnowski. Spotkanie to było zaplanowane na 19 czerwca. Ostatecznie jednak zdecydowano o odwołaniu tego spotkania. Do finału wejdzie więc Łęgovia, która to nie musi grać półfinałowego spotkania.
W finale rudny barażowej drużyna z Łęgu Tarnowskiego zmierzy się więc ze zwycięzcą drugiego meczu półfinałowego – LKS Zagórzany. Spotkanie to odbędzie się 22 czerwca. Początek od 17:00.




















![Fortuna I Liga: Termalica wygrywa w Opolu PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet remisuje z Wisłą Kraków [WIDEO]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2021/08/bruk-bet-termalica-nieciecza-100x70.jpg)

