PKO BP Ekstraklasa: Cracovia przegrała z Jagiellonią

0
Piłka nożna
2021.08.21 Kraków Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa, sezon 2021/2022 Cracovia Kraków - Piłkarze Cracovii po meczu dziękują kibicom, Foto Krzysztof Porebski / PressFocus

Cracovia przegrała niedzielny mecz 11. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasa, w której to rywalizowała u siebie z Jagiellonią Białystok. Gola w tym spotkaniu zdobył m.in.: Kamil Glik.

Cracovia już na przerwę schodziła przegrywając 0:2. Na początku drugiej połowy Jagiellonia strzeliła kolejne dwie bramki. Cracovia szybko odpowiedziała dwiema bramkami, ale ostatecznie przegrała 2:4.

Jak padły bramki?

7. minuta – z rzutu wolnego na 1:0 trafił Bartłomiej Wdowik.

9. minuta – zza pola karnego na bramkę Cracovii uderzał Naranjo. Piłkę przed siebie odbił Madejski. Dopadł do niej Marczuk, zaś z bliskiej odległości do pustej bramki trafił na 2:0 Kristoffer Hansen.

49. minuta – z rzutu wolnego dogrywał na pole karne Wodwik. Piłkę przedłużał jeszcze Dieguez, zaś formalności dopełnił uderzający z linii pola bramkowego Hansen.

55. minuta – Cracovia popełniła błąd w wyprowadzeniu piłki spod własnego pola karnego. Natychmiastowo wykorzystali to goście z Białegostoku. Po dograniu z lewej strony do siatki trafił uderzający zza pola bramkowego Dominik Marczuk.

57. minuta – tym razem pokonanym został bramkarz przyjezdnych. Piłkę z pola karnego wycofywał przed szesnastkę Kallmann, zaś skutecznym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Virgil Ghita.

60. minuta – gospodarze poszli za ciosem. Dogranie z rzutu rożnego na gola zamienił główkujący Glik.

Inne sytuacje:

18. minuta – Cracovia po stracie bramek starała się prowadzić grę. Taki styl był determinowany przez wynik i konieczność odrabiania strat. Z lewej strony na pole karne zagrywał w 18. minucie Jaroszyński. Przed polem bramkowym opanował ją Makuch. Ten uderzył płasko w kierunku dalszego słupka, lecz minimalnie niecelnie.

Co teraz?

Drużyna z Krakowa ma obecnie 13 pkt, co daje 11. miejsce. Jagiellonia z dorobkiem 22 pkt zajmuje 2. miejsce. Po przerwie reprezentacyjnej Cracovia zagra z Puszczą Niepołomice. Obie drużyny swoje domowe spotkania rozgrywają na tym samym stadionie. Jagiellonia zmierzy się natomiast z Zagłębiem Lubin.