PKO BP Ekstraklasa. Remis Bruk-Betu na otwarcie 14. kolejki [WIDEO]

0
PKO BP Ekstraklasa. Remis Bruk-Betu na otwarcie 14. kolejki
fot. Bruk-Bet Termalica/Twitter
REKLAMA

W spotkaniu otwierającym 14. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na wyjeździe z Wisłą Płock 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie, a na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł, który wykończył świetną akcję swojej drużyny. Dla piłkarza Wisły Płock było to szóste trafienie w bieżącym sezonie, co oznacza, że – obok Bartosza Śpiączki i Łukasza Zwolińskiego – jest najskuteczniejszym Polakiem na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

W 34. minucie „Słonie” za sprawą Murisa Mešanovicia wyrównały. Bośniak w sytuacji „sam na sam” okazał się lepszy od Krzysztofa Kamińskiego i dał swojej drużynie wyrównanie. Kapitalną asystą w tej akcji popisał się Samuel Štefánik.

W 86. minucie niecieczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kacper Śpiewak nieznacznie się pomylił i piłka przeleciała tuż obok słupka. Ostatecznie w meczu otwierającym 14. serię gier Bruk-Bet zremisował z Wisłą Płock 1:1.

REKLAMA (2)

Maciej Bartoszek (Wisła Płock): – Tak jak mówiłem przed meczem, czekało nas trudne spotkanie. Goście z meczu na mecz się rozkręcali. Na pewno zwycięstwo ze Śląskiem w ostatnich sekundach wpływa pozytywnie na drużynę. To było dziś widać, goście dziś zaskakiwali dużą pewnością. Zagraliśmy najsłabsze spotkanie u siebie. Bardzo męczyli się, zanotowaliśmy dużo strat Za mało utrzymywaliśmy się przy piłce, również stałe fragmenty nie funkcjonowały u nas tak jak należy. Podsumowując trzeba szanować ten punkt.

Mariusz Lewandowski (Bruk-Bet Termalica): – Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz. Wisła nie przegrała u siebie. Odrobiliśmy lekcje domową i mocno graliśmy. Czujemy niedosyt. Mogliśmy wywieźć trzy punkty. W kilku akcjach w polu karnym, szczególnie w drugiej połowie powinniśmy się lepiej zachować. Kacper Śpiewak zagrywał piłkę do Murisa Mešanovicia. Muris miał też sytuacje czy też poprzeczka Romka Gergela w pierwszej połowie. Gospodarze też mieli okazje, w których po kontrach mogli zdobyć bramkę. Z przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem. Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale do Niecieczy wracamy z niedosytem.

Następny mecz Bruk-Bet zagra 21 listopada (niedziela) z Górnikiem Łęczna.

Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:1)
Bramki: D. Warchoł 23’ – M. Mešanović 34’

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik – Rafał Wolski (69’ Jorginho), Mateusz Szwoch, Damian Rasak, Fryderyk Gerbowski – Łukasz Sekulski (69’ Marko Kolar), Damian Warchoł (81’ Patryk Tuszyński).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaški, Wiktor Biedrzycki, Adam Hloušek (46’ Marcin Wasielewski) – Muris Mešanović, Piotr Wlazło, Sebastian Bonecki (68’ Adam Radwański), Samuel Štefánik, Roman Gergel (81’ Martin Zeman) – Kacper Śpiewak.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze