REKLAMA
W tym tygodniu prezentujemy ponad dwudziestominutowe archiwalne nagranie, w którym ujrzymy osiedle Jasna ponad 25 lat temu. W filmie uwieczniono także kilka unikalnych ujęć okolicznych miejscowości z lotu ptaka.
Film wykonano na zlecenie Tarnowskiego Stowarzyszenia Lotniczego w 1996 roku przez Prywatne Studio Filmów Dokumentalnych. Z nagrania dowiemy się jak obsługiwać balon, oraz jak wyglądają przygotowania przed podniebną podróżą. Oprócz relacji z zawodów film jest cennym materiałem obrazującym życie mieszkańców Tarnowa końcem minionego tysiąclecia.
Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo.
REKLAMA (3)
“Pierwsze Tarnowskie Zawody Balonowe” /Art Amol / youtube
REKLAMA (2)
Bądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.
REKLAMA



















![Tarnów w starych filmach cz. XXVIII – miejskie ulice w 1988 roku [FILM] Stare film](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2024/12/Stare-film-218x150.jpg)
![Niezwykłe odkrycie w budynku tarnowskiego urzędu [ZDJĘCIA] dr Rafał Nijak przy polichromii](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2024/10/ZDIK-polichromia-6-218x150.jpg)

![Niezwykła historia korony na tarnowskiej katedrze [ZDJĘCIA] Korona na katedrze Tarnów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/12/Korona1-100x70.jpg)

![„Tarnów mało znany” – co o mieście usłyszymy w ponad sześćdziesięcioletnim nagraniu? [FILM] PKF Tarnów](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2023/12/PKF-Tarnow-100x70.jpg)