Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie pozyskał w ramach realizacji Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032 dofinansowanie na zakup dwóch platform hemodynamicznych stosowanych w intensywnej opiece nad pacjentami kardiologicznymi.
Urządzenia pozwalają w sposób nieinwazyjny monitorować szereg, często niestabilnych, parametrów hemodynamicznych i są wykorzystywane do przygotowywania odpowiednich planów leczenia i jak najszybszego wdrożenia zindywidualizowanych terapii ratujących życie.
Będą one wykorzystane w opiece nad pacjentami w Centrum Kardiologii, gdzie rocznie hospitalizowanych jest około 4 tys. osób (z czego prawie tysiąc leczonych jest w pododdziale intensywnego nadzoru kardiologicznego).
Wartość zakupionego sprzętu to 508 140 zł.

![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)











![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)









