Tarnowianie najlepsi w Europie

0
Lekkoatletyka mistrzostwa
Michał Derus (w środku) ze złotym medalem
REKLAMA

Na arenie Stadio Olimpico Comunale we włoskim mieście Grosseto w trakcie sześciu dni zaprezentowało się ponad pół tysiąca zawodników z 36 europejskich krajów. Niepełnosprawni lekkoatleci walczyli nie tylko o medale, ale też kwalifikacje olimpijskie. Do kraju z krążkami wróciła trójka zawodników związanych z Tarnowskim Zrzeszeniem Sportowym Niepełnosprawnych „START”. Towarzyszył im opiekun Bartłomiej Tott, pełniący też rolę kierownika reprezentacji Polski.
Po raz kolejny bardzo dobrze spisał się Michał Derus, który stanął na najwyższym podium w biegu na 100 metrów. Tarnowianin już w półfinale ustanowił nowy rekord mistrzostw, a dzięki finałowej wygranej obronił mistrzowski tytuł. Znakomicie zaprezentowała się także Joanna Mazur wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Sawickim. Tarnowska zawodniczka, trenująca obecnie pod okiem Lecha Salamonowicza w AZS AWF Kraków, przebiegła 200 metrów w klasie niewidomych z przewodnikiem, zdobywając mistrzostwo i poprawiając rekord zawodów. Niewiele zabrakło też do kolejnego triumfu, ale ostatecznie setne części sekundy sprawiły, że przybiegła jako druga w rywalizacji na 100 metrów.
Zawodnicy związani z tarnowskim „START‑em” wrócili z Włoch łącznie z pięcioma medalami. Kolejne dwa krążki dołożyła Anna Trener‑Wierciak, która dwukrotnie zdobywała brązowy medal w skoku w dal i w sprincie na 100 metrów.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze