Młodzi tarnowianie sześciokrotnie najlepsi

0
lekkoatletyka medale

Świetnie zaprezentowali się reprezentanci sekcji lekkiej atletyki AZS-u Akademii Tarnowskiej w Halowych Mistrzostwach Małopolski. W kategoriach wiekowych U-10, U-12 i U-14 młodzi tarnowianie wywalczyli sześć złotych medali. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawali Inga Surowiec i Piotr Bogacz, a po jednym mistrzowskim tytule zdobyli Samuel Stawarz i Maciej Irzykowski. Tarnowski klub triumfował również w klasyfikacji drużynowej.

Halowe Mistrzostwa Małopolski w lekkiej atletyce odbywały się w pierwszy weekend marca w Brzeszczach. Jedną z gwiazd zawodów była Inga Surowiec, która w kategorii U-14 zwyciężyła w skoku w dal ze strefy i w biegu na 60 metrów. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie w konkursie na skoczni w ostatniej serii osiągnęła odległość 5.25 metra, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy. Podopieczna trenera Jarosława Wałaszka we wszystkich próbach przekroczyła pięć metrów, co jej rywalkom nie udało się ani razu. W finale biegu na 60 metrów młoda tarnowianka zwyciężyła z czasem 8.41 sekundy.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął również Piotr Bogacz, który rywalizował w najmłodszej kategorii wiekowej U-10. W skoku w dal ze strefy osiągnął odległość 3.55 metra, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 37 centymetrów. Niespełna 9-letni tarnowianin triumfował także w biegu na 60 metrów – najpierw zwyciężył w eliminacjach, następnie w finale poprawił swój rezultat, dobiegając na metę w czasie 9.97 sekundy.

Medalowy dorobek AZS-u Akademii Tarnowskiej powiększyli również Samuel Stawarz ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie oraz Maciej Irzykowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie, którzy rywalizowali w kategorii U-14. Samuel zwyciężył w biegu na 60 metrów przez płotki, osiągając czas 11.26 sekundy, który jest jego nowym rekordem życiowym. Maciej triumfował w biegu na 60 metrów, a czas 8.11 sekundy również jest jego nową „życiówką”.

Sześć złotych medali sprawiło, że tarnowski klub wygrał również klasyfikację drużynową zawodów w Brzeszczach, wyprzedzając na podium SKS Kusy Kraków oraz UKS Romer Rabka-Zdrój.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.