Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów Kąśna Dolna oraz Zarząd Polskiego Związku Jeleniowatych zapraszają na „Majówkę u Paderewskiego” – cykliczną imprezę organizowaną w Kąśnej Dolnej, w jedynej zachowanej posiadłości Ignacego Jana Paderewskiego. W tym roku majówkę zaplanowano na 25 i 26 maja.
Tegoroczne propozycje muzyczne zaliczyć można do wyjątkowych. W sobotni wieczór zabrzmi duet akordeonowy Harmonium Duo, który do wspólnego występu zaprosił najwybitniejszego rosyjskiego akordeonistę – Jurija Szyszkina. W zaczarowany świat muzyki akordeonowej wprowadzi melomanów repertuar złożony m.in. z utworów argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Koncert rozpocznie się o godz. 18.
Z kolei w niedzielne popołudnie organizatorzy zapraszają na koncert znakomitego sekstetu wokalnego. Wystąpi Affabre Concinui – zespół znany z programów telewizyjnych, m.in. Nocy Kabaretowej, który w swoich podróżach koncertowych odwiedził 22 kraje świata. Tego wieczoru w specjalnie przygotowanym programie, którym zespół świętuje 30‑lecie pracy artystycznej, zabrzmią utwory klasyczne, rozrywkowe i ludowe. Początek koncertu o godz. 18 (na ten koncert obowiązują bilety).
Impreza ma charakter plenerowo‑wypoczynkowy, stąd też przygotowano sporo atrakcji nie tylko związanych z muzyką. Będzie można degustować potrawy z dziczyzny, przygotowane przez uczniów szkół gastronomicznych w Tarnowie, Zakliczynie i Ciężkowicach pod okiem kulinarnej gwiazdy telewizyjnej – Grzegorza Russaka. Gość majówki opowie też o tradycjach polskiej kuchni myśliwskiej.
Majówka u Paderewskiego
REKLAMA
REKLAMA
























