– Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją – powiedział Andrzej Duda w sprawie ustawy „lex TVN”.
17 grudnia sejmowa większość przyjęła ustawę „lex TVN”, która kilka dni później trafiła na biurko prezydenta. Andrzej Duda miał czas do 9 stycznia, by podjąć ostateczną decyzję.
W poniedziałek prezydent poinformował, że wetuje nowelizację.
– 15 sierpnia mówiłem o naszych sojuszach, zobowiązaniach i tym, że kwestią honorową jest dotrzymywanie umów. (…) Mamy dużo problemów. Mamy pandemię, mamy inflację, mamy wzrastające ceny. Podzieliłem zdanie większości moich rodaków, którzy uznali, że kolejne spory nie są nam w tej chwili potrzebne – przekazał.
Prezydent @AndrzejDuda: Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i oddaję ją Sejmowi do ponownego rozważenia.
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) December 27, 2021
– Jeżeli zawarliśmy umowę, trzeba ją dotrzymać. Jeśli my tego nie będziemy robić, to inni też nie będą ich dotrzymywali. My jesteśmy honorowym państwem. Jak się umawiamy, to tego przestrzegamy – dodał prezydent.
– Martwię się, że granice kulturalnego sporu czasami zostają przekroczone. To dla mnie przykre. Ale nie mam wątpliwości, że jako prezydent muszę się wznieść ponad tę sprawę i ocenić zdroworozsądkowo. I tak na to patrzę. Większość obywateli nie chce więcej sporów i moim zadaniem jest działać tak, by tych sporów uniknąć. Stąd taka decyzja – powiedział Andrzej Duda.


![Rozpoczęły się Targi Pracy i Innowacji Tarnowskich – ITAR 2026 [ZDJĘCIA] Targi Pracy 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/04/Targi-Pracy-2026-11-218x150.jpg)


![Prace przy „Szczucince” rozpoczęli od wycinki dzikiej zieleni [ZDJĘCIA] Stacja Dąbrowa Tarnowska 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/04/Stacja-Dabrowa-Tarnowska-2026-5-218x150.jpg)


















