REKLAMA
Kamil Bortniczuk pozostaje na stanowisku ministra sportu. Posłowie opozycji domagali się jego odwołania, ale wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra nie uzyskał większości głosów w Sejmie.
W czwartek Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Za jego odwołaniem głosowało 213 posłów, a przeciw było 224. Czterech wstrzymało się od głosu.
?#Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sportu i Turystyki – Kamila Bortniczuka.
?Za wnioskiem głosowało 213 posłów.
?Przeciw było 224 posłów.
?Wstrzymało się 4 posłów. pic.twitter.com/sUSkxtUz0n REKLAMA (2)— Sejm RP?? (@KancelariaSejmu) January 13, 2022
REKLAMA (3)
– Minister Kamil Bortniczuk jest właściwą osobą, żeby pociągnąć sport w naszych planach i projektach w przyszłość. (…) Jestem przekonany, że sprosta tym wielkim wyzwaniom w zakresie infrastruktury sportowej i promocji sportu wśród Polaków – mówił w środę Mateusz Morawiecki.
Bądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.
REKLAMA
























