– Putin chce doprowadzić do głodu w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie – powiedział Mateusz Morawiecki.
W piątek odbył się szczyt strefy Euro. Szefowie państw i rządów omawiali perspektywy gospodarcze w kontekście ograniczeń przesyłu gazu do kolejnych państw Unii Europejskiej przez Rosję.
– Powodowany przez Rosję kryzys żywnościowy jest tematem nr 1 wraz z wojną na Ukrainie. Putin chce doprowadzić do głodu w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Dlatego rozmawialiśmy o tym, jak Unia Europejska powinna pomóc krajom graniczącym z Ukrainą – powiedział Mateusz Morawiecki.
– Broń w rękach Putina to surowce naturalne. Wiedzieliśmy to, kiedy przestrzegaliśmy przed Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Dziś Niemcy przyznają nam rację i także ci, którzy byli po drugiej stronie barykady – stwierdził.
Premier @MorawieckiM w #Bruksela: Broń w rękach Putina to surowce naturalne. Wiedzieliśmy to, kiedy przestrzegaliśmy przed NS1 i NS2. Dziś Niemcy przyznają nam rację i także ci, którzy byli po drugiej stronie barykady.
REKLAMA (3)— Kancelaria Premiera (@PremierRP) June 24, 2022
– Wierzę w to, że uporczywe przypominanie partnerom z Unii Europejskiej, jakie zagrożenia są wokół nas, doprowadzą do dobrych rozwiązań dla Unii, a one do kolejnych dobrych rozwiązań, które pomogą jej obronić się przed kryzysem żywnościowym i energetycznym – przekazał premier.






















![Ukraina. Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy w Mariupolu [WIDEO] Ukraina. Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy w Mariupolu [WIDEO]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/03/atak-rosji-na-ukraine-wojna-szpital-dzieciecy-100x70.jpg)

