Szef KPRM: Nie można wykluczyć żadnego scenariusza

0
Szef KPRM: Polski rząd nie uległ panice
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Michał Dworczyk był gościem w Porannej rozmowie RMF FM. Co szef KPRM powiedział na temat sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce? Czy w Wielkanoc czekają nas nowe restrykcje?

Na pytanie Roberta Mazurka, czy na Wielkanoc zostaną wprowadzone obostrzenia, szef kancelarii premiera odpowiedział: – W pewnym sensie to zależy od każdego z nas. Przestrzegając pewnej dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szansę, że lockdown nie będzie niezbędny. Natomiast patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczać żadnego scenariusza – powiedział.

– Niestety dynamika rozwoju COVID-19 i zmienne, które mają na nią wpływ, jest na tyle duża, że realizują się te gorsze scenariusze. Tak jak powiedziałem, od każdego z nas zależy, jak ta epidemia będzie się nadal rozwijała – dodał.

Michał Dworczyk stwierdził, że „to, że może być znacznie gorzej jest faktem”.

REKLAMA (2)

Szef KPRM odniósł się również do tematu szczepień.

– Dzisiaj, przez to, że zaszczepiliśmy w pierwszym rzędzie właśnie personel medyczny, odsetek tych absencji związanych z chorobą na COVID-19 jest o wiele mniejszy. W konsekwencji dużo więcej lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych może pracować z chorymi – przekazał.

– Natomiast rzeczywiście, trudno jest planować i realizować zgodnie z planem Narodowy Program Szczepień w sytuacji, kiedy producenci szczepionek co chwila nas zaskakują albo opóźnieniami czy zmianą terminu dostaw, albo zmianą wielkości dostaw – dodał.

REKLAMA (3)

Dworczyk poinformował, że „szczepionki zamówione są na poziomie 100 milionów sztuk”. – Na pewno te 100 milionów szczepionek wystarczy nam, żeby zaszczepić wszystkich Polaków, którzy wyrażą zainteresowanie przyjęciem szczepionki przeciw COVID-19 – dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Minister zdrowia: To bardzo niepokojący sygnał

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze