Małopolska w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku otrzymała łącznie blisko 300 milionów złotych na 274 inwestycje drogowe. Powiat tarnowski dostał ponad 19 milionów złotych niezbędnych do przebudowy przeprawy mostowej w Ostrowie.
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita w ubiegłym tygodniu podpisał umowy na budowy dróg o łącznej długości ponad 45 kilometrów, które będą realizowane w województwie. Wsparcie na remont mostu w Ostrowie otrzymał także powiat tarnowski. Wartość projektu to 23 910 116,89 zł, natomiast wnioskowana kwota wynosi 19 128 092,00 zł (80% dofinansowania).
Przypomnijmy, że Tarnów już drugi rok jest pozbawiony bezpośredniego połączenia z Wierzchosławicami oraz węzłem autostradowym „Tarnów Mościce”. Dotychczasowa przeprawa została zamknięta z powodu fatalnego stanu technicznego. Nowy obiekt na Dunajcu w Ostrowie ma być przejezdny wiosną 2022 roku.
![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)












![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)





![Chwile ulotne jak dmuchawce… Pod Tarnowem zachwycają białe połacie [ZDJĘCIA] Sezon na dmuchawce](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Sezon-na-dmuchawce-4-218x150.jpg)



