Jeden z mieszkańców Ciężkowic, chcąc wyrównać na swojej działce teren, zamówił u dostawcy pewną ilość ziemi. Niebawem okazało się, że w dostarczonej hałdzie znajduje się niezwykła niespodzianka. Niezwykła i niebezpieczna.
Podczas prac właściciel posesji odkrył, że wraz z ziemią przyjechał do niego także znajdujący się w środku… pocisk moździerzowy. O swoim znalezisku powiadomił od razu policję. Przedmiot został zidentyfikowany przez policjantów zespołu minersko-pirotechnicznego z tarnowskiej komendy, wkrótce potem informacja trafiła do saperów z Rzeszowa. Jeszcze tego samego dnia przyjechali oni na miejsce i zabrali niewybuch, by zneutralizować go na wojskowym poligonie.
Tarnowscy policjanci przypominają, że w przypadku takich znalezisk należy zachować spokój i pod żadnym pozorem nie wolno takiego przedmiotu przesuwać, majstrować przy nim, przenosić w inne miejsce.



















![Potężny niewybuch przy drodze krajowej w Pogórskiej Woli [ZDJĘCIA] Niewybuch Pogórska Wola](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2022/10/Niewybuch-Pogorska-Wola-218x150.jpg)




