Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec gminy Wierzchosławice zbulwersowany sytuacją, do której doszło niedawno przy głównej drodze łączącej tarnowskie Mościce z Ostrowem.
– Nowy łącznik oddano do użytku zaledwie kilka tygodni temu, a już dostrzec można ślady perfidnego wandalizmu. Na kilku ekranach akustycznych w pobliżu centrum handlowego w Kępie Bogumiłowickiej po południowej stronie drogi porozbijanych zostało kilka szyb. Potłuczone szkło zalega przy konstrukcjach, ale też na chodniku i ścieżce rowerowej – ubolewa nasz Czytelnik. – Ewidentnie było to celowe działanie. Trudno nawet spekulować, że był to nieszczęśliwy wypadek. Ślady dziur wskazują, że wandale z premedytacją posługiwali się czymś w rodzaju kija bejsbolowego – dodaje.
To nie pierwszy przypadek dewastacji ekranów akustycznych i wiat autobusowych w okolicy. Do sprawy wrócimy w papierowym wydaniu TEMI.
# TEMI, Tarnów wiadomości, Tarnów z ostatniej chwili, wandale Tarnów, uszkodzone ekrany akustyczne Kępa Bogumiłowicka, gmina Wierzchosławice, informacje drogowe Tarnów

![Intensywne deszcze dały się we znaki mieszkańcom Tarnowa i regionu [ZDJĘCIA] Lokalne podtopienia](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/08/Lokalne-podtopienia-4-218x150.jpg)
![Ulica Batorego prawie gotowa [ZDJĘCIA] Batorego sierpień](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/08/Batorego-sierpien-10-218x150.jpg)



![Sierpniowe wycieczki enomeleksem także do gminy Ryglice [ZDJĘCIA] Enomeleks gmina Ryglice](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/08/Enomeleks-gmina-Ryglice-4-218x150.jpg)














