PKO BP Ekstraklasa: Cracovia wygrywa na otwarcie sezonu z Górnikiem Zabrze

1
Ekstraklasa, piłka nożna

Cracovia odniosła zwycięstwo w 1. kolejce PKO Ekstraklasy 2022/2023. Na zakończenie rundy klub z Krakowa wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

W ubiegłym sezonie PKO Ekstraklasy województwo małopolskie reprezentowane było przez trzy zespoły. Wśród nich były: Cracovia, Wisła Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Teraz jedynym przedstawicielem Krakowa i całej Małopolski w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce jest Cracovia, co ma miejsce po raz pierwszy w historii.

Na rozpoczęcie nowego sezonu Cracovia wygrała z Górnikiem w Zabrzu 2:0. Obie bramki pały w pierwszej połowie. W 24. minucie bramkę po strzale zza pola bramkowego zdobył Loshaj, któremu piłkę spod linii końcowej wycofał Rakoczy.

Drugi gol padł w 41. minucie. Podaniem z prawej strony obsłużonym został wbiegający w pole karne Jugas. Ten wycofał przed pole bramkowe, skąd gola po uderzeniu z pierwszej piłki strzelił wspominany już Rakoczy.

W tym sezonie uczestniczą w Ekstraklasie przedstawiciele jedenastu województw.  Najliczniej reprezentowane są województwa: dolnośląskie (Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin i Miedź Legnica), mazowieckie (Legia Warszawa, Radomiak Radom i Wisła Płock oraz śląskie (Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Raków Częstochowa). Z województwa wielkopolskiego w walce o tytuł mistrza Polski uczestniczą dwa kluby z Poznania – Lech i Warta. Po jednym przedstawicielu mają województwa: łódzkie (Widzew Łódź), podlaskie (Jagiellonia Białystok), podkarpackie (Stal Mielec), pomorskie (Lechia Gdańsk), świętokrzyskie (Korona Kielce), zachodniopomorskie (Pogoń Szczecin) oraz małopolskie (Cracovia).