PKO BP Ekstraklasa: Puszcza pokonała poznańskiego Lecha

0
Piłka nożna

Puszcza Niepołomice wygrała sobotni mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała w Krakowie z Lechem Poznań.

Faworyzowanym był poznański Lech, który jest wciąż w grze o mistrzostwo Polski. Wygrać udało się jednak Puszczy Niepołomice. Wygrała ona bowiem 2:1, choć do przerwy cieszyła ona prowadzeniem 2:0.

Jak padły bramki?

7. minuta – zza szesnastki uderzał Wojciech Hajda. Z tym uderzeniem poradził sobie Bartosz Mrozek, lecz piłkę do siatki wbił dobijający w tej sytuacji – Jordan Majchrzak.

23. minuta – po dograniu z rzutu wolnego kolejną bramkę dla Puszczy Niepołomice zdobył główkujący Artur Crăciun.

88. minuta – gola kontaktowego zdobył dla poznańskiego Lecha uderzający zza pola bramkowego – Mikael Ishak. Asystę odnotował Filip Marchwiński, który skiksował przy uderzeniu zza pola karnego.

Co teraz?

Puszcza Niepołomice ma obecnie 29 pkt, co daje jej 15. miejsce. Na 3. miejscu klasyfikowanym jest Lech Poznań, który to zgromadził 48 pkt. Prowadzeniem cieszy się natomiast Jagiellonia Białystok. W dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła ona 52 pkt.

W kolejnej rundzie Puszcza Niepołomice zmierzy się z Cracovią. Mecz ten zaplanowano na 21 kwietnia. Początek od 12:30.