PKO BP Ekstraklasa: Termalica przegrywa z Cracovią

0
PKO BP Ekstraklasa: Termalica przegrywa z Cracovią
REKLAMA
Meczem Cracovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpoczęto rywalizację w 2. kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. 

Na otwarcie sezonu 2025/2026 Bruk-Bet Termalica Nieciecza sprawiła niespodziankę poprzez zwycięstwo z faworyzowaną Jagiellonią Białystok. Białostoczanie rozpoczęli więc sezon od porażki, lecz wygrać udało im się w meczu przeprowadzanym w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Zwycięską w serii inaugurującej rozgrywki okazała się też Cracovia. Wygrać udało jej się z broniącym mistrzowskiego tytułu – Lechem Poznań.

Prowadzącą po pierwszej połowie piątkowego meczu była Cracovia. Na prowadzenie wyjść udało jej się za sprawą gola zdobywanego po rzucie karnym. Trafiającym na 1:0 był uderzający w prawy róg bramki – Ajdin Hasić. W przeciwnym kierunku rzucił się Miłosz Mleczko.

REKLAMA (2)

Decyzja o podyktowaniu rzutu karnego wynikała z zagrania ręką po strzale oddawanym zza pola bramkowego.

W 35. minucie bliską doprowadzenia do wyrównania była Termalica. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiającym w zewnętrzną część poprzeczki był Isik.

Zawodnicy krakowskiego zespołu gola podwyższającego uzyskane prowadzenie zdobyli po dośrodkowaniu z rzutu wolnego – w 78. minucie. Trafiającym na 2:0 był główkujący – Marko Perković.

REKLAMA (3)

Cracovia nie dała sobie odebrać zwycięstwa, więc do meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy przystępować będzie z kompletem punktów. Z własną publicznością przywita się Termalica. W Niecieczy będzie ona rywalizowała z Pogonią Szczecin. Starcie z tym zespołem planowane jest na 2 sierpnia. Początek od 14:45. 

PKO BP Ekstraklasa – 2. kolejka
Cracovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
Bramki: 21′ Hasić (K), 78′ Perković

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze