Zwycięstwo na zakończenie

0
Futsal
REKLAMA

W ostatnim meczu sezonu na szczeblu I ligi futsalu kobiet komplet punktów zainkasowały zawodniczki Iskry Tarnów. W ubiegłą niedzielę podopieczne trenera Jacka Ćwika w roli gospodyń wygrały w Dąbrowie Tarnowskiej 5:3 z KS-em Tyniec. Tarnowianki rzutem na taśmę awansowały na pozycję wicelidera tabeli.

W końcowych spotkaniach sezonu futsalistki Iskry prezentowały się z dobrej strony. Najpierw pokonały 6:3 wyżej notowaną Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska, następnie zwyciężyły 7:5 z Puszczą Niepołomice. Dzięki temu przed finałową serią liczyły się w grze o wicemistrzostwo.

W decydującej kolejce tarnowianki w Dąbrowie Tarnowskiej zmierzyły się z KS-em Tyniec, czyli ostatnim zespołem w tabeli, który w obecnych rozgrywkach nie zdobył żadnego punktu, a w grudniu przegrał u siebie z Iskrą aż 1:9. Tym razem przewaga tarnowianek była znacznie mniejsza, ale ostatecznie i tak zwyciężyły 5:3.

REKLAMA (2)

Pięć wygranych meczów i trzy porażki – to całościowy dorobek tarnowskiego zespołu na szczeblu I ligi futsalu kobiet w sezonie 2023/2024. Dzięki niedzielnej wygranej Iskra awansowała na 2. miejsce w tabeli. Co prawda na początku tygodnia (już po oddaniu tego tekstu do druku) tarnowianki mogła wyprzedzić jeszcze Kalwarianka, ale w ostatniej kolejce mierzyła się z niepokonaną dotychczas Targowianką Targowisko, która już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo i przepustkę do barażów o awans.

REKLAMA (3)

 

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze