4 Nations Cup: Dwie wygrane Polaków w TAURON Arenie

0
Piłka ręczna
Fot. Rafał Oleksiewicz.
REKLAMA

Polscy szczypiorniści zakończyli trzydniową rywalizację w turnieju 4 Nations Cup, który odbył się w krakowskiej TAURON Arenie. 

Polska – Tunezja

Turniej 4 Nations Cup rozpoczął się w środę, kiedy to biało-czerwoni rywalizowali z Tunezją.

REKLAMA (2)

Do przerwy polscy reprezentanci spisywali się słabo w obronie i przeciętnie w ofensywie, więc do szatni schodzili przegrywając 14:18, choć w pewnym momencie przegrywal nawet sześcioma bramkami. Skutecznym był Arkadiusz Moryto, który strzelił cztery rzuty karne na pięć prób. W drugiej połowie podopieczni trenera Rombla zaczęli grać skuteczniej w obronie i w 51. minucie wyrównali stan meczu na 26:26. Kilka chwil później popełnili jednak kilka prostych błędów i nie byli w stanie dogonić rywali, którzy wygrali 32:31

Polska – Korea Południowa 

Kolejnego dnia Polacy zmierzyli się z Koreą Południową.

Biało-czerwoni grali z większym animuszem niż w środę. Widać było, że chcą wykorzystać przewagę fizyczną nad rywalami. Koreańczycy grali szybko i kombinacyjnie, ale obrona Polaków była zdecydowanie lepiej dysponowana. Dobrymi interwencjami popisywał się Jakub Skrzyniarz, a po przerwie równie dobrze prezentował się Adam Morawski.

Zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Po wczorajszym spotkaniu padło kilka gorzkich słów. Mieliśmy wyjść na boisko przeciwko Korei i pokazać, że potrafimy grać w piłkę ręczną. Myślę, że to nam się udało – powiedział strzelec czterech bramek, Bartłomiej Bis.

Do przerwy gospodarze krakowskiego turnieju prowadzili 17:14. W drugiej połowie Polacy utrzymywali przewagę kontrolując mecz, który wygrali 31:27. – Chcieliśmy zmazać wczorajszą plamę – przyznał MVP czwartkowego spotkania, Piotr Jędraszczyk.

Polska – Brazylia 

Na zakończenie turnieju Polacy zmierzyli się z Brazylią, która w dotychczasowych starciach na turnieju w Krakowie przegrywała z Koreą i Tunezją.

Po niezbyt udanym początku trener Rombel poprosił o przerwę i w bardzo energicznych słowach spróbował pobudzić swoich graczy. Dokonał zmian, po czym biało-czerwoni zaczęli się prezentować zdecydowanie lepiej. Wygrali pierwszą połowę 14:13, a cztery gole zdobył wnoszący do zespołu dużo energii Piotr Jędraszczyk. Świetnie spisywał się także młodziutki Andrzej Widomski. Po przerwie było jeszcze lepiej, bo Polacy wypracowywali sobie coraz większą przewagę, bardzo dobrze bronił Mateusz Kornecki, a obrona była coraz szczelniejsza.

Zmiany i ostra reprymenda trenera Rombela, przy stanie 5:8, przyczyniły się do poprawy gry drużyny, która pokonała Brazylijczyków 31:23.

Turniej 4 Nations Cup był jednym z dwóch najważniejszych sprawdzianów reprezentacji Polski przed rozpoczęciem styczniowego mundialu. Po zakończeniu krakowskiego turnieju reprezentacja Polski rozegra jeszcze turniej w Katowicach, w dniach 4-6 stycznia, a rywalami biało-czerwonych będą Irańczycy, Belgowie i Maroko. Później zostanie już tylko kilka dni do startu upragnionego mundialu.

Wyniki spotkań: 

Polska – Tunezja 31:32 (14:18)

REKLAMA (3)

Brazylia – Korea 22:28 (12:14)

Polska – Korea 31:27 (17:14)

Tunezja – Brazylia 29:24 (18:16)

Polska – Brazylia 31:23 (14:13)

Tunezja – Korea 35:32 (16:16)

 

Partnerem medialnym 4 Nations Cup było Radio RMF MAXX. Wodę sportowcom i organizatorom dostarczała „Kryniczanka”.

 

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze