Polscy skoczkowie wracają na śnieg

0
Skoki narciarskie
Fot. pzn.pl - informacja prasowa
REKLAMA

Polscy skoczkowie rozpoczynają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Biało-czerwoni udadzą się w najbliższych dniach do Lillehammer, gdzie odbędą pierwsze skoki na śniegu. 

Atak zimy na północy Europy otworzył nowe możliwości, które sztab reprezentacji Polski postanowił błyskawicznie wykorzystać. – Udamy się do Lillehammer. W ostatnim czasie przyglądałem się kilku obiektom i sprawdzałem prognozy pogody. Okazało się, że Lillehammer będzie najlepszą opcją. Obie skocznie, normalna i duża, są naśnieżone, a nadchodzący tydzień zapowiada się tam naprawdę mroźno – informuje trener Thomas Thurnbichler.

Skoki narciarskie
Fot. Materiały prasowe PZN

Reprezentacja Polski uda się do Norwegii po tygodniowym pobycie na Cyprze. – Celem zgrupowania był wysoce efektywny trening, jak i regeneracja. Za nami naprawdę wymagający okres przygotowań do zimy. W ostatnim czasie schodziliśmy z obciążeń treningowych, z pełną uwagą, by teraz osiągnąć fizyczny szczyt. W poniedziałek i piątek zawodnicy byli poddawani testom na platformie dynamometrycznej. Widzieliśmy naprawdę obiecujące wartości, w przypadku niektórych najlepsze od początku naszej współpracy. Mam powody do zadowolenia – kontynuuje Austriak.

REKLAMA (2)
Skoki narciarskie
Fot. Materiały prasowe PZN

– Nastroje w zespole są bardzo dobre. Na Cyprze towarzyszyły nam rodziny, co było nowym pomysłem z naszej strony. Chodzi o społeczny aspekt regeneracji. W jaki sposób można lepiej się regenerować, niż mając u boku swoich najbliższych, mogąc spędzać z nimi wartościowy czas po treningu? Uważam, że to najlepsza z dróg. Nie planowaliśmy tego, ale podczas pobytu na Cyprze dostrzegłem rozwijający się duch zespołu. Wszyscy byli blisko siebie i zacieśnili więzi. Cieszę się, że to zgrupowanie doszło do skutku – dodał szkoleniowiec Polaków.

REKLAMA (3)
Piotr Żyła
Fot. Materiały prasowe – PZN

Polacy podróż do Norwegii rozpoczną w niedzielny wieczór. W Lillehammer zostaną do piątku. Rozpoczęcie nowego sezonu planowane jest na ostatni weekend listopada, kiedy to skoczkowie rywalizować będą w fińskim Kuusamo. Nasz kraj reprezentować będą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła


  • Źródło: Informacja Prasowa Polskiego Związku Narciarskiego
Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze