Skoki narciarskie – PŚ: Austriacy wygrywają w Lahti. Polacy na podium

0
Skoki narciarskie
Fot. pzn.pl
REKLAMA

Austriacy wygrali w Lahti sobotni konkurs drużynowy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy stanęli na podium zajmując 3. miejsce. 

Polacy pojechali do Lahti bez Dawida Kubackiego. Dotychczasowy wicelider Pucharu Świata zrezygnował z ostatnich konkursów w sezonie, by towarzyszyć walczącej o zdrowie żonie.

Do sobotnich zawodów przystąpiło 10 reprezentacji. Wśród nich nie zabrakło Polaków reprezentowanych przez: Piotra Żyłę (119 m; 132 m), Pawła Wąska (115 m; 122,5 m), Aleksandra Zniszczoła (123 m; 120,5 m) i Kamila Stocha (128,5 m; 123 m).

REKLAMA (2)

Na półmetku zmagań z prowadzenia cieszyli się Austriacy, którzy zgromadzili 526,2 pkt. Polacy zajmowali 2. miejsce ze stratą 24 pkt.

W drugiej serii zwycięstwa nie dali sobie odebrać Austriacy, którzy wygrali z dorobkiem 1057,3 pkt. Skład zwycięskiej ekipy utworzyli: Daniel Tschofenig (125 m; 128,5 m), Michael Hayboeck (117 m; 116 m), Jan Hoerl (128,5 m; 130 m) i Stefan Kraft (128 m; 121,5 m). Polacy zakończyli zmagania na 3. pozycji zdobywając 1022,3 pkt. Na 2. miejscu uplasowali się Słoweńcy, którzy do najlepszych stracili 26,2 pkt. – Jestem bardzo zadowolony, bo były dobre skoki. Miejsce na podium to fajna nagroda – powiedział dla Eurosportu Kamil Stoch.

REKLAMA (3)

Kolejne miejsca zajęli: Norwegowie, Niemcy, Szwajcarzy, Japończycy, Finowie, Amerykanie i Kazachowie.

Austriacy dzięki wygranej umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Narodów. Obecnie mają 6162 pkt, co daje im 1094 pkt przewagi nad zajmującą 2. miejsce Norwegią. Polska plasuje się na 4. lokacie z dorobkiem 4396 pkt.

Jutro skoczkowie rywalizować będą w zmaganiach indywidualnych. Początek zmagań o 15:15.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze