Do redakcji TEMI zgłosiła się mieszkanka tarnowskiej Starówki, która na co dzień korzysta z ul. Dąbrowskiego. Kobieta poinformowała nas o uszkodzonej poręczy wzdłuż chodnika po zachodniej stronie mostu nad Wątokiem.
– Nie wiem w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia metalowej barierki, ale długą na kilka metrów lukę zabezpieczono wyłącznie taśmą! Z chodnika korzysta wiele dzieci i osób starszych. Takie zabezpieczenie przy wąskim przejściu jest absolutnie nieadekwatne do zagrożenia upadkiem z wysokości. Wystarczy, że komuś zakręci się w głowie. O tragedię w takiej sytuacji nie trudno – interweniuje 75-latka.

Miejsce wskazane przez Czytelniczkę zweryfikowaliśmy w terenie. Niebezpiecznym fragmentem mostu zajęły się już służby miejskie. W środowe przedpołudnie część uszkodzonego fragmentu konstrukcji została naprawiona, a brakujący odcinek barierek zamiast taśmą zabezpieczono masywną osłoną.

Zdjęcia: Dawid Drwal | TEMI
# TEMI, Tarnów wiadomości, Tarnów z ostatniej chwili, uszkodzony most w Tarnowie, Wątok Tarnów






















